• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Молдова готується до газової кризи: в секторі вводять спецрежим

Національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови в середу, 13 жовтня, оголосила режим підвищеної готовності в газовому секторі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр інфраструктури і регіонального розвитку Андрій Спину, передає "ДС" з посиланням на newsmaker.md.

"Комісія з НС оголосила режим підвищеної готовності в газовому секторі. Ми прийняли таке рішення, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації і бути готовими до будь-якого сценарію. Хочу прояснити: режим підвищеної готовності ввели для того, щоб відповідальні установи могли прийняти конкретні заходи захисту громадян і енергетичної безпеки країни", — сказав Спину.

За його словами, влада знайде кошти для допомоги громадянам в подоланні енергетичної кризи, підприємство Termoelectrica (провідний виробник і постачальник електроенергії і тепла в муніципалітеті Кишинів — ред.) буде використовувати мазут, а підприємство Energocom займеться переговорами щодо альтернативних поставок газу в Молдову.

Також Спину повідомив, що Молдова продовжує вести переговори з "Газпромом". Він зазначив, що уряд сподівається до кінця жовтня підписати новий контракт з російським монополістом.

На початку жовтня "Молдовагаз" продовжив контракт з "Газпромом" на поставку газу лише на місяць, і тепер змушений закуповувати газ за індексною ціною — $800 за тисячу кубометрів. Вже 6 жовтня компанія попросила споживачів скоротити витрати газу, так як країна споживає більше, ніж імпортує.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ не використовує газ як політичну зброю проти країн Європи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua