• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Українцям обіцяють подорожчання яєць майже вдвічі. До зростання цін доклало руку і НАБУ

Найближчим часом в Україні вартість яєць може збільшитися майже вдвічі — до 40 гривень за десяток, що пов'язано з рекордним скороченням виробництва цієї продукції

Реклама на dsnews.ua

Такий прогноз зробила аналітик асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Світлана Литвин, інформує "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Приблизно з серпня почне зростати ціна на курячі яйця. І вона може досягти піку, який ми спостерігали в лютому – близько 40 грн за десяток. Ця ціна, найімовірніше, буде триматися до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво яєць", — повідомила Литвин.

За її інформацією, таке подорожчання яєць на початку року сталося через безпрецедентне зниження їх виробництва в січні-травні — майже на 25%. Вона уточнила, що такого не було протягом останніх років двадцяти.

Скорочення одночасно повʼязано з ростом на 60% цін на кормові культури для птиці. "У червні 2021 року ціна на основні кормові культури – пшеницю і кукурудзу – зросла на 60%, тоді як ціна на яйця впала на 5-7% в порівнянні з червнем минулого року. У таких умовах виробникам важко працювати через високий рівень збитковості", — уточнила Литвин.

Іншим фактором збитковості виробництва є зниження експорту яєць — майже вдвічі за пʼять місяців.

Відмітив, що раніше акціонер агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк заявляв, що переслідування його агрохолдингу з боку НАБУ призводить до подорожчання яєць в Україні. Через переслідування і тиску з боку Бюро були закриті десятки підприємств холдингу, значно скоротилося виробництво, впав експорт та як результат — зростає ціна на яйця для українців.

"Ще причина зростання собівартості в нас, що коли підприємство виробляє 350 млн яйця на місяць, то це одні постійні витрати на яйце, а коли завдяки діям наших правоохоронних органів вдвічі менше – то вони суттєво вищі. Це я знову про наше вимушене згортання експорту. "Авангард" міг би додатково експортувати мінімум на $10 млн в місяць, але ж ці чиновники ніколи в житті не побудували жодного торгового шляху і не пробували виходити на ринок Сінгапуру чи Гонконгу, де тебе ніхто не знає і тобі не дуже раді. Тож це закриття додало мінімум 20 копійок до собівартості яйця, а може й більше. Я вже не кажу про те, що ми менше податків стали платити", — заявляв бізнесмен.

Відзначимо також, що, згідно з даними Міністерства аграрної політики і продовольства, ціни на яйця в квітні 2021 були вже на 90% вище торішніх.

    Реклама на dsnews.ua