• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Ukraine Facility: Україна отримає перші 1,4 млрд євро

Євросоюз та Україна підписали перші гарантійні угоди на 1,4 млрд євро у межах програми Ukraine Facility

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко під час конференції з відновлення України у Берліні, передає ""ДС" з посиланням на Лігу.

"Таким чином, запустили сам інвестиційний інструмент програми – Ukraine Investment Framework, який спрямований на залучення інвестицій для відновлення та розвитку України", – зазначила вона.

Угоди складаються з 1 млрд євро кредитних гарантій і 400 млн євро змішаних фінансових грантів. Їх планують скерувати на допомогу приватним компаніям, малим і середнім підприємствам, державним підприємствам для ремонту, реконструкції та розвитку енергетичної інфраструктури. Інші програми підтримають транспортний сектор та місцеву владу й нададуть фінансування для малих і середніх підприємств, особливо у деокупованих і прифронтових регіонах.

Як повідомляла "ДС", 28 лютого Рада Європейського Союзу схвалила інструмент Ukraine Facility на 50 млрд євро на 2024-2027 рр.

В березні стало відомо, що ЄС надасть Україні в рамках інструменту Ukraine Facility 6 млрд євро перехідного фінансування.

8 травня посли країн-членів Євросоюзу підтримали позитивну оцінку Єврокомісією Плану для України в рамках механізму Ukraine Facility з метою схвалення рішення Радою ЄС з питань економіки та фінансів.

22 травня Україна та Євросоюз підписали Рамкову угоду щодо фінансування реалізації механізму Ukraine Facility.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua