• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

€50 млрд в рамках Ukraine Facility: Україна та ЄС уклали Рамкову угоду

Сьогодні, 22 травня, Україна та Європейський Союз підписали Рамкову угоду щодо фінансування реалізації механізму Ukraine Facility

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство економіки, передає "ДС".

Підписи під документом поставили перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко та єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів з розширення ЄС Олівер Варгеї.

Угода визначає механізми фінансової співпраці між ЄС та Україною, зокрема щодо управління та контролю використання коштів в рамках Ukraine Facility, а також спільних заходів для запобігання корупції. Наступним кроком стане ратифікація документа Верховною Радою, після чого угода набуде чинності. 

"Угода визначає практичні параметри фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility – це інструкція, за якою здійснюватиметься координація, моніторинг, звітування та багато іншого. Здебільшого вона відображає процедури, які будуть спрямовані на ефективне, прозоре та підзвітне використання фінансових ресурсів, що є необхідною умовою для подальшої європейської інтеграції", — зазначила Свириденко. 

Відповідно до Угоди Україна зобов'язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Євросоюзом та захист його фінансових інтересів. Це включає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією. 

Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. Зокрема, залучені органи здійснюватимуть обмін інформацією про використання коштів, координуватимуть свої дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть заходи для запобігання корупції та шахрайству.

Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Єврокомісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів. 

Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу якої увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами.

Як повідомляла "ДС", 28 лютого Рада Європейського Союзу схвалила інструмент Ukraine Facility на 50 млрд євро на 2024-2027 рр.

В березні стало відомо, що ЄС надасть Україні в рамках інструменту Ukraine Facility 6 млрд євро перехідного фінансування.

8 травня посли країн-членів Євросоюзу підтримали позитивну оцінку Єврокомісією Плану для України в рамках механізму Ukraine Facility з метою схвалення рішення Радою ЄС з питань економіки та фінансів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua