• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна планує закупити 20 літаків Airbus для національного авіаперевізника

Міністерство інфраструктури та Airbus підписали меморандум про взаєморозуміння щодо національного авіаперевізника, який передбачає закупівлю 20 літаків компанії

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков та віцепрезидент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков та віцепрезидент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос
Реклама на dsnews.ua

Документ підписали міністр інфраструктури Олександр Кубраков та віцепрезидент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос під час форуму "Велике будівництво: авіація та туризм", інформує "ДС".

Зазначається, що меморандум закріплює спільну мету України та Франції — розвиток та співпраця у сфері авіації.

"Документ визначає алгоритм подальшого співробітництва держав у межах створення національного авіаперевізника, включаючи, але не обмежуючись придбанням ним повітряних суден", — йдеться у повідомленні Офісу президента.

"Це такий перший крок, коли ми можемо почати співпрацювати як два рівноправних партнери", — сказав Кубраков.

"Ми бачимо, що в Україні – країні, яка має надзвичайно великий потенціал для туризму, для бізнесу й будь-яких нових можливостей, є великий потенціал для створення нового перевізника", — сказав віце-президент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос.

"Ми сьогодні святкуємо день народження нового українського держвного авіаперевізника. Його назва — Українські Національні Авіалінії — робоча, не робоча — але в документах вона буде саме така. Тобто компанія буде так називатись.

Ми розмуємо ринок, який трохи наляканий, що держава буде притискати. Я впевнений, і наші розрахунки це доводять, що ринок буде зростати, Нам всім точно вистаить місця, ми будемо обережні, ми постійно в діалозі з ринком. Компанія у періоді до 5 років точно буде прибутковою", — сказав Кубраков.

За його словами, серед стратегіних завдань авіаперевізника: захист стратегічних інтересів держави в авіаперевезеннях — евакуація громадян, забезпечення польотів на критично важливих маршрутах, прискорення відновлення авіагалузі після коронакризи.

Відповідно до тексту меморандуму з Airbus, який є у розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", зокрема, розглядається можливість лізингу/купівлі: шести малих вузькофюзеляжних літаків (типу А220), 12 середніх вузькофюзеляжних літаків (типу А320/А321); 4 широкофюзеляжних літаків (типу А330/350).

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський заявив про створення національного українського перевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua