• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Україна почала імпортувати газ через Молдову

Українські компанії-замовники послуг з транспортування газу розпочали імпорт газу з країн Європи через Молдову

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Оператора ГТС України, передає "ДС".

Імпортований газ закачують до підземних газових сховищ.

Такий імпорт став можливим завдяки тому, що на початку року уряд Молдови схвалив зміни до законодавства, які відкрили можливість усім компаніям користуватися послугою віртуального реверсу в точках з’єднання з Україною та розблокували імпорт газу до України з південного напрямку через Трансбалканський маршрут. 

"Суть віртуального реверсу полягає в оптимізації транспортної роботи операторів ГТС, зокрема за наявності попиту на транспортування через кордон в обох напрямках. У такому випадку оператори здійснюють фізичне транспортування лише в одному напрямку, а в іншому — газ транспортується з використанням віртуального реверсу (або backhaul). Тоді паливо фізично не переміщується через кордон, а сторони здійснюють взаємозалік", — пояснили в ОГТСУ.

Цей метод транспортування вважають одним із найбільш прогресивних комерційних методів європейського ринку газу.

Сьогодні Україна може здійснювати віртуальний реверс з усіма операторами ГТС суміжних країн Європи, за ключової передумови — наявності ресурсу в системі. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала Україні приєднатися до системи спільних закупівель газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua