• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Україна розробляє маршрут транспортування скрапленого газу з Хорватії

"Оператор ГТС України" працює над маршрутом доставки скрапленого природного газу з Хорватії до України через територію Угорщини

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook, передає "ДС".

Напередодні президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович на зустрічі в Києві обговорили питання енергетичної безпеки та викликів у цій сфері. Вони розпочали предметну розмову про диверсифікацію постачання енергоносіїв, зокрема, скрапленого газу, йдеться у повідомленні.

1 січня 2021 року на острові Крк у Хорватії почав працювати плавучий LNG-термінал з пропускною спроможністю 2,6 млрд куб. м на рік, який відкриває доступ до глобального LNG-ринку.

"Оператор ГТС України" працює над створенням маршруту доставки скрапленого природного газу з Хорватії через територію Угорщини до кордону з Україною. Ключовою передумовою можливості доставки природного газу з цього напрямку є створення гарантованих потужностей для транспортування природного газу в напрямку з Угорщини в Україну, над чим активно працюють ОГТСУ та українські дипломати, йдеться у повідомленні.

Інтеграція хорватського та українського ринків природного газу забезпечить можливість зберігання хорватського газу в українських підземних сховищах газу, що посилить енергетичну безпеку в регіоні.

Як писала "ДС", падіння імпорту газу в Україну в листопаді порівняно з жовтнем становило 92%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua