• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Українські держбанки з початку війни збільшили кредитні портфелі на 12,5 млрд

Українські державні банки за період з 24 лютого збільшили сумарні кредитні портфелі на 12,5 млрд гривень, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє у Facebook перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає "ДС".

"Доступ підприємців до кредитних коштів — одна з передумов відновлення економіки після шоку перших тижнів війни. Саме тому українські банки мають допомогти бізнесу стабілізувати роботу", — зазначила Свириденко.

Наразі уряд України перелаштував дію низки програм для кредитування підприємств. В першу чергу, було адаптовано до умов воєнного часу програму "5-7-9%".

"Ми надали можливість отримати кредит до 60 млн грн будь-якому українському підприємству під 0%. З початку війни такі кредити від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів", — повідомила Свириденко.

Уряд активував також додаткові механізми кредитування аграріїв для вчасного старту і успішного проведення посівної кампанії. Кредитні кошти йдуть на закупівлю добрив, пального тощо.

На початок березня кредитний портфель агропідприємств в українських банках становив 84,6 млрд грн. Це свідчить про активне кредитування агробізнесу. З усіх виданих кредитних коштів за програмою "5-7-9%", 42% припадало на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств.

"В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам", — наголосила Свириденко.

    Реклама на dsnews.ua