• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Укрзалізниця" усуне радянський рудимент і уніфікує тарифи на вантажні перевезення, - в.о. голови правління Іван Юрик

В "Укразалізниці" планують відмовитися від практики диференційованих тарифів для різних типів вантажів, яка застосовувалася ще за радянських часів і діє по цей час

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю "Інтерфакс-Україна" заявив виконуючий обовʼязки голови правління УЗ Іван Юрик.

За словами керівника УЗ, уніфікація тарифів необхідна для усунення незбалансованості дохідної та видаткової частин бюджету компанії. На сьогодні у "Укрзалізниці" накопичився величезний борг, сформований в 2010-2012 роках перед Євро-2012 через великий надлишок непрофільних активів. І головною перешкодою для погашення цього боргу, за словами Юрика, виступає "структура тарифної частини, яка є рудиментом Радянського Союзу".

У радянські часи вантажні товари поділялися на класи, і до них застосовувалися різні тарифи. Ця ж сама жорстка зарегульована система продовжує діяти і зараз.

"По тарифах ми прагнемо показати, що система дисбалансована й несправедлива: одні вантажі "катаються" за рахунок інших. У нас є сировина (наприклад, щебінь, руда, вугілля) — на неї діють низькі тарифи. Укрзалізниця взагалі возить ці вантажі "в мінус". А є зерно, метал, хімдобрива, які мають досить високі тарифи, й виходить, що вони фінансують і "дешеві класи", і збиткові пасажирські перевезення. У нас виходить подвійне крос-субсидування всередині нашої операційної моделі", — пояснив керівник УЗ.

Уніфікація тарифів, за словами Івана Юрика, необхідна для того, щоб забезпечити "Укрзалізниці" стабільну фінансову основу.

"Наша кінцева мета – змінити систему тарифоутворення на вантажні перевезення та зробити один уніфікований тариф "тонна за кілометр", як в Європі. Очевидно, що тут йдеться про шалені гроші, про мільярди. Тому є великий спротив змінам. Це найбільш фундаментальна проблема", — сказав в.о. голови правління "Укрзалізниці".

Нагадаємо, нещодавно Іван Юрик повідомив, що у квітні, вперше за останні 12 місяців, "Укрзалізниця" отримала прибуток у розмірі 35 млн гривень.

    Реклама на dsnews.ua