• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

У Мінекономіки сказали, що буде, якщо Білорусь припинить постачання бензину

У разі, якщо Білорусь раптом припинить постачати паливо на український ринок, Україна знайде альтернативних постачальників і компенсує цей імпорт за два тижні

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в ефірі "Україна 24" заступник міністра економіки Тарас Качка, передає "ДС".

На питання, чи загрожує Україні колапс у разі, якщо Білорусь раптом припинить поставки палива, Качка відповів: "По-перше, за останні три дні виробники і постачальники білоруського бензину з білоруської сторони робили все, щоби пояснити, що немає такої загрози з їхнього боку. Я так розумію, що це гіпотетична загроза на сьогодні. З іншого боку, вчора відбулася нарада Міненергетики, яка об'єднувала і виробників, і імпортерів, і мережі всі, і насправді критичний термін — це 10-14 днів, щоби замінити цей імпорт. Це дуже висококонкурентний ринок. Насправді такий великий обсяг імпорту з Білорусі пов'язаний тільки з фізичною близькістю Мозирського заводу до України".

Нагадаємо, з 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair в мінському аеропорту 23 травня, після чого був затриманий засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.

На тлі цього з'явилися чутки про те, що Білорусь може припинити поставки бензину в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua