• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У МВФ вважають, що банківській сектор в Україні - "у хорошій формі"

Реклама на dsnews.ua

Банківська система України наразі знаходиться "у хорошій формі". Також відмінно свої функції виконує і Національний банк країни

Таке переконання висловив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю Liga.net, інформує "ДС".

"За всіма критеріями Національний банк відмінно робить свою справу і ефективно виконує свої завдання, як визначено в Конституції та законі про НБУ. Наразі інфляція низька, міжнародні резерви високі, а банківський сектор у хорошій формі", — сказав він.

Люнгман додав, що це створило передумови для сталого економічного зростання, оскільки перш, ніж робити довгострокові інвестиції, інвестори хочуть бути переконані в макроекономічній стабільності.

"Разом із тим інвестори також повинні бути впевнені у захищеності своїх прав власності, ефективному і рівному ставленні до бізнесу з боку органів влади та справедливості і безкорупційності судів", — наголосив представник МВФ.

Крім того він зауважив, що довгострокове зростання потребує розвиненої транспортної інфраструктури, добре освіченої робочої сили та гарних умов життя.

"Ось чому структурні реформи настільки важливі в Україні. Але впровадження цих реформ є обов’язком виконавчої та законодавчої гілок влади", — сказав чиновник МВФ.

За його словами, попри те, що за останні п’ять років було зроблено чимало щодо реформування економіки і за останній рік було ухвалено низку важливих законів, багато чого ще тільки належить зробити.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку з займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". У правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску. У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення у тиску на керівництво держрегулятора.

3 липня Верховна Рада затвердила відставку Смолія.

    Реклама на dsnews.ua