• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37
Спецпроєкти

В НБУ назвали терміни отримання траншу МВФ

Реклама на dsnews.ua

Кредитні кошти від Міжнародного валютного фонду за програмою Stand-By можуть бути виділені в листопаді

Про це заступник голови НБУ Дмитро Сологуб сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Те, на що зараз ми можемо орієнтуватися і намагатися зробити — це до кінця року отримати транш МВФ ... Швидше за все, як і в 2018 року, він буде прив'язаний до прийняття бюджету. Тобто ми вже говоримо, умовно, про листопад", — повідомив він.

Сологуб також повідомив, що Нацбанк пропонував уряду формувати проєкт держбюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж, зокрема, інфляція 7,3% і середньорічний курс 29,1 грн/долар. Заступник голови НБУ додав, що закладений Кабміном дефіцит держбюджету 6% ВВП суперечить принципу контрциклічності, закладеному в програмі з фондом, і є сумніви стосовно можливості його фінансування.

Він також нагадав, що інші програми міжнародної допомоги Україні прив'язані до програми МВФ.

За його словами, затримка з міжнародним фінансуванням пов'язана зі зміною на початку липня глави НБУ Якова Смолія, який подав у відставку через політичний тиск.

"Нацбанк фактично повернувся в ситуацію 2015 року, в якій він вже був, коли кредит довіри від МВФ потрібно купувати практично з нуля. І, як показує практика, на це йде приблизно 6-9 місяців. І причому під час цих 6-9 місяців повинен бути clean track record", — підкреслив Сологуб.

Як повідомляла "ДС", раніше Сергій Марченко заявляв, що не бачить загроз для співпраці з МВФ, оскільки Україна виконує всі умови, які перед нею ставляться.

У свою чергу, глава НБУ Кирило Шевченко вважає, що Україна може розраховувати на другий транш фінансової підтримки від МВФ до кінця року.

    Реклама на dsnews.ua