• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У НБУ планують незабаром виставити на продаж Приватбанк

Скоро Приватбанк виставлять на продаж, оскільки в Нацбанку вважають, що його приватизація зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США та ЄС

Приватбанк
Приватбанк
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю GlobalCapital заявив глава НБУ Кирило Шевченко, передає "ДС".

"Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України — Приватбанк. Ми вважаємо, що приватизація Приватбанку, якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США та ЄС", — розповів Шевченко.

За його словами, Нацбанк продовжує підтримувати стратегію Приватбанку в судах з його колишніми власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.

Він додав, що зараз у справі Приватбанку проходить близько 100 судових процесів.

"Це виключно складне питання", — заявив глава НБУ.

У той же час, відповідаючи на питання, наскільки ймовірним є, що ці процеси завершаться до кінця цього року, Шевченко сказав: "По суті, це наша мета. Сподіваємося, що судові справи будуть завершені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів".

Також він сподівається, що за 5 років частка держави в банківській системі знизиться з 55% до 25%, що допоможе їй стати більш незалежною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua