• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

На користь держави та Запоріжжя: "Метінвест" відмовився від податкових пільг на 350 млн грн

Запорізькі підприємства Групи "Метінвест" відмовилися від податкових пільг на 350 млн грн

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Групи "Метінвест", передає "ДС".

Як зазначається, "Запоріжкокс", "Запоріжвогнетрив", "Запорізький ливарно-механічний завод" та спільне підприємство "Запоріжсталь" утримаються від податкових пільг, закріплених у законі України №3050 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно". Сума податкових відрахувань, які у пільговий період додатково сплатили запорізькі металурги "Метінвесту" до державного бюджету, перевищує 350 млн грн, з них понад 200 млн грн отримали місцеві бюджети.

Згідно з новими нормами закону, підприємства Запорізького району могли скористатися пільгами та не сплачувати частину податкових нарахувань – зокрема податок не землю, на нерухомість та екологічний податок – за період з березня по грудень 2022 року. Якщо бізнес перерахував ці платежі за означений період до бюджетів у повному обсязі, підприємство має право скоригувати суму нарахувань та вважати їх платежами, внесеними до держскарбниці авансово.

"Принципова позиція "Метінвесту" – максимально та всебічно підтримувати Україну у цей складний для всіх нас час. Наприклад, програми з допомоги захисникам Запоріжжя чи фінансової підтримки запоріжців, які постраждали від обстрілів, було б неможливо виконати без багатомільйонних відрахувань "Метінвест" у Запоріжжі. Своїм рішенням ми гарантуємо сьогодні фінансування життєво необхідних статей витрат міста. Ми працюємо на перемогу України та наближаємо її у різні способи, і рішення в умовах воєнного стану утриматися від використання податкових пільг на користь держави та міста – один з них", — заявив операційний директор Групи "Метінвест" Олександр Мироненко.

Наскільки вагомим внеском у підтримку міста є таке рішення відповідального бізнесу розповів секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.

"Дійсно були внесені зміни до податкового кодексу, згідно з якими податківці мають право не сплачувати певні види податків за період березень-грудень 2022 року. І, відповідно, якщо не буде внесено екологічний податок, податки на землю та нерухомість, то місто недоотримає понад 920 млн грн, а це дуже велике навантаження на бюджет, яке фактично дорівнює двом місяцям повної життєдіяльності міста", — зазначив він.

У Групі нагадують, що у 2022 році, попри тимчасову вимушену консервацію потужностей, втрату логістичних шляхів та суттєве скорочення обсягів виробництва, запорізькі підприємства "Метінвесту" сплатили усі податки в повному обсязі. Загальна сума сплачених за 2022 рік відрахувань та зборів до бюджетів всіх рівнів сягнула 3,4 млрд грн. З них до місцевих бюджетів запорізькі підприємства "Метінвесту" – "Запоріжсталь", "Запоріжвогнетрив", "Запоріжкокс" і "Запорізький ливарно-механічний завод" – спрямували майже 820 млн грн.

Підприємство "Запоріжсталь" класифікується у фінансовій звітності Групи "Метінвест" як спільне підприємство з урахуванням правил МСФЗ.

    Реклама на dsnews.ua