• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Раді до кінця року планують реформувати всю систему містобудування

Законопроєкт № 5655, який лежить в основі реформи містобудування, планується ухвалити у Верховній Раді вже у листопаді-грудні цього року. Очікується, що 17 листопада профільний комітет рекомендує його до другого читання

Реклама на dsnews.ua

Про це стало відомо на пресконференції "Екватор реформи містобудування: актуальна ситуація та перспективи. Розгляд законопроєкту 5655", учасниками якої стали представники Верховної Ради, Мінцифри, Мінюсту, Мінінфраструктури та Міністерства громад та територій. 

Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка та голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олена Шуляк повідомила, що реформа розширює можливості місцевого самоврядування у боротьбі з нечесними забудовниками. 

"Ми впроваджуємо для них можливість заходити на такі майданчики і навіть зносити незаконні забудови без суду", — зазначила Шуляк. 

Мінцифри оцінює корупційну складову на будівельному ринку щороку мінімум у 3 млрд гривень. Для подолання цього явища ліквідовано ДАБІ, а замість неї створено Державну інспекцію архітектури та містобудування України. ДАМІ почала роботу з вересня. 

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що найбільшим замовником інфраструктури, зокрема дорожньої, є держава. А тому всі замовлення мають бути прозорими, а результат — якісним.  

"Є ексколеги, які виступають проти законопроєкту 5655, але цей документ має дуже велику підтримку. Знаємо, що всі неточності будуть виправлені, тому підтримуємо авторів і хочемо нарешті працювати за новими правилами", — сказав заступник міністра інфраструктури. 

Остаточно ліквідувати ґрунт для корупції має державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт виключно через електронну систему. У ній будь-який замовник зможе подати на реєстрацію таке право лише за умови, що необхідні для реєстрації документи вже занесені до е-системи або відповідних реєстрів. А право вносити дані у реєстри через електронну систему надається нотаріусам. 

Для остаточного унеможливлення корупційних ризиків до подальшої роботи над законопроєктом залучаються представники НАЗК та антикорупційного комітету Верховної Ради. 

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроєкт №5655 про механізми зміни роботи на будівельному ринку у першому читанні 1 липня цього року. До другого читання законопроєкту було подано 2779 правок. 

    Реклама на dsnews.ua