• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Раді пропонують скасувати обов'язковий вихід на пенсію держслужбовців

Реклама на dsnews.ua

В українському парламенті готується законопроєкт про зняття обмежень у роботі на державній службі при досягненні віку 60-65 років

Про це повідомила глава парламентського комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Зараз у 60 років ти повинен іти обов'язково на пенсію, якщо немає особливого розпорядження. А якщо є особливе розпорядження, то 65 років. Це максимум, до якого віку ти можеш працювати. У той же час 65-67 років — це звичайний пенсійний вік у світі, і тому відправляти людей на пенсію не є необхідним", — сказала вона.

За словами Третьякової, зняття обмежень — це виконання однієї з вимог Міжнародної організації праці, згідно з якими людина добровільно йде на пенсію.

"Тим більше, що пенсійне забезпечення у нас не таке й потужне", — підкреслила глава комітету.

Також вона додала, що така ідея вже обговорювалася з президентом України Володимиром Зеленським. Крім того, є задум створити модель додаткового забезпечення людей, які досягли "Золотого віку" або поважного віку, за рахунок корпоративної соціальної відповідальності.

"Цю модель впроваджено в Ізраїлі, де підприємства дають можливість людям, які досягли певного віку, мати знижки, наприклад, на безкоштовне відвідування музеїв, авіаперельоти та інше", — уточнила глава комітету.

    Реклама на dsnews.ua