• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В "Слузі" не виключили відстрочку запуску ринку землі

Повноцінний запуск ринку землі може бути відкладений, оскільки необхідно додатково прийняти кілька законодавчих актів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Він зазначив, що Верховна Рада на наступному тижні планує розглянути два "земельних" законопроєкти.

"Це два закони з приводу дерегуляції, які дадуть можливість і ОТГ мати людину, яка буде наповнювати кадастр і визначати межі, й даватиме можливість в принципі передавати всі земельні ділянки на місця, тому що сьогодні це все-таки знаходиться у власності Держгеокадастру. З приводу того, як простим людям сьогодні продати свій пай, якщо вони хочуть. Наприклад, у нас є фактично мільйони гектарів землі, в яких ще не визначені межі, спірні межі. Багато земельних ділянок, які зареєстровані в кадастрі, але не зареєстровані в реєстрі. Таких земельних ділянок багато в північній частині країни", — сказав нардеп.

За словами "слуги народу", це все "наштовхує на думку, що, напевно, до липня досить важко завершити земельну реформу, щоб ринок повноцінно стартував".

"А якщо не будуть ухвалені важливі законопроєкти, то як ринок запрацює? Тоді доведеться приймати якісь законодавчі ініціативи з приводу перенесення дати початку земельної реформи", — додав Устенко.

Нагадаємо, закон про відкриття ринку землі в Україні вступає в силу з 1 липня 2021 року.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 роки таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

За результатами даного соцопитування, 59% українців в жодному разі не готові продавати свій пай після того, як буде відкритий ринок землі, 22% готові подумати про продаж, але не готові поспішати, 10% — відповіли, що все залежить від ціни, і тільки 3% — готові продати без коливань.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua