• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні може різко подорожчати обслуговування банківських карт

Ухвалення законопроєкту про платіжні системи, який призначений для законодавчого регулювання розміру комісії щодо банківських операцій (еквайринг і інтерчейндж), може призвести до того, що державні банки різко підвищать тарифи на обслуговування карток і рахунків

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві Ощадбанку, ПриватБанку і Райффайзен Банку Аваль, інформує "ДС".

Як зазначається, якщо нардепи підтримають законопроект (в лютому документ №4364 був прийнятий в першому читанні), банки будуть змушені встановити на свої послуги більш низьку комісію, через що почнуть зазнавати втрат. Відшкодовуватися ці втрати будуть за кошти клієнтів. При цьому банківські установи запевняють: вони категорично проти подібних ініціатив, але у них немає особливого виходу, оскільки їхня думка нібито не буде взята до уваги, а законопроєкт затвердять.

Ухвалення документа безпосередньо позначиться на користувачах банків, зазначає Gsminfo. "Річ у тім, що банкіри будуть змушені підняти вартість обслуговування користувальницьких рахунків, що безпосередньо вплине на середньомісячну суму, яка знімається з картки клієнта. Згідно з попередніми підрахунками, на рік за одну картку кожен клієнт банку буде платити по 200 гривень. Крім того, від обслуговування українських банків будуть відключені популярні західні сервіси, включаючи Google Pay і Apple Pay", — пише видання.

За словами авторів законопроєкту, серед яких більшість представників фракції "Слуга народу", їх не влаштовує ситуація на ринку комісій в Україні, де фактично склалася дуополія двох систем — Visa і Mastercard, а комісії складають в середньому 1,5% плюс збори банків проти 0,2% -0,5% в Європі або 20 центів з транзакції в США. Законопроєкт передбачає зниження комісії в середньому до 1%.

Проти ініціативи депутатів різко виступили багато українських банків на чолі з Нацбанком, який попередив, що прийняття законопроєкту призведе до згортання ринку безкоштовних банківських послуг, програм лояльності, відключення Google Pay і Apple Pay, а також багатьох інших негативних наслідків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua