• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

В Україні майже третина жителів опинилася за межею бідності через агресію РФ

З 2020 року до сьогодні кількість українців, що живуть за межею бідності, зросла на 1,8 млн людей — нині їх кількість становить 29% усього населення України. Основною причиною цього є російська агресія

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить дослідження Світового банку, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Окрім російської агресії, серед причин зростання кількості людей за межею бідності називають безробіття. Так, за даними дослідження, нині більш ніж п'ята частина дорослого населення втратила роботу.

За словами регіонального директора Світового банку Арупа Банерджі, ситуація могла б бути набагато гіршою, якби Україна не отримала значну зовнішню бюджетну підтримку, зокрема для виплати пенсій, зарплат вчителям, лікарям та іншим.

За його підрахунками, без американської фінансової допомоги, за межею бідності могло б опинитися на три мільйони людей більше, ніж зараз.

Разом із цим, у звіті відзначили, що в Україні вчасно виплачують пенсії та соціальні виплати. Щонайменше 89% дітей у віці 6-18 років продовжували відвідувати школу, однак у районах активних бойових дій 72% учнів навчаються дистанційно. А станом на 2023 рік в Україні повністю функціонували 85-92% медзакладів.

"Не може бути економічного процвітання чи економічного зростання без фізичної безпеки. Але я ніколи не бачив уряду, який би зробив так багато, маючи так мало", — резюмував Аруп Банерджі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua