• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

В "Укрзалізниці" розповіли, як позбудуться збитків у пасажирських перевезеннях

Реклама на dsnews.ua

Голова правління "Укрзалізниці" Володимир Жмак планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими шляхом переговорів щодо компенсації вартості проїзду пільговиків.

Про це Жмак розповів в інтервʼю "Економічній правді", передає "ДС".

За його словами, беззбитковість пасажирських перевезень в першу чергу буде досягатися укладенням публічних договорів з тими сторонами, які зацікавлені в пасажирських перевезеннях.

"І щоб це здійснювалося не постфактум — тобто відшкодування за перевезення пільговиків відбувалось через рік після того, як залізниця ці послуги надала", — зазначив очільник УЗ.

За його даними, наразі заборгованість по пільговиках тільки Міносвіти наближається до мільярда гривень. На думку Володимира Жмака, якщо ці борги будуть погашені, зʼявиться можливість зробити пасажирські перевезення "хоча б беззбитковими".

"Серед необхідних кроків – укладання публічних договорів, оптимізація, пріоритет електропоїздам з сидячими місцями й оптимізація руху", — каже він.

Непрофільні для "Укрзалізниці" напрями планують віддати на аутсорс.

"Звичайно, треба покращувати і сервіс, і інше. Але, в першу чергу, ми маємо позбутися тих бізнесів, які для нас не є профільними. Чому в складі "Укрзалізниці" є пральня? Це не наша експертиза! Наша експертиза – це локомотиви, колія, диспетчеризація. Пральня – це чисто аутсорсингові послуги, тому відповідальність за такий напрямок – це перший приклад, на який завжди вказують: білизна мокра, сира, брудна, із запахом", — заявив очільник УЗ.

Як писала "ДС", Володимир Жмак заявив про намір боротися з побутовими крадіжками і розкраданнями відкрито.

    Реклама на dsnews.ua