• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Валерій Береговий: Сьогодні керівник має бути "острівцем стабільності" для колективу

СЕО Accord Group про горизонтальну систему управління компанією, ключові компетенції лідера та сучасні цифрові рішення для банків і ритейлу

Валерій Береговий
Валерій Береговий
Реклама на dsnews.ua

З 2010 року компанія Accord Group є незмінним лідером в сфері цифрових рішень для банків та ритейлу в Україні. З початком бойових дій робота команди бренду не зазнала значних змін, оскільки компанія вже мала розроблену стратегію та операційний план дій з прогнозом всіх воєнних ризиків, що враховував ризики як для команди, так і для всіх категорій клієнтів та їх цифрових активів. Сьогодні компанія не тільки продовжує надавати якісні послуги з розгортання та підтримки цифрових сервісів, передусім для банківського сектору України, але й значно розширила власну експертизу та географію роботи, активно допомагає захисникам та волонтерам, а також продовжує опікуватися доступною природничо-математичною освітою дітей в кожному куточку України. Про головні принципи роботи команди в умовах воєнного часу розповідає керівник компанії Accord Group Валерій Береговий, ТОП-10 СЕО за версією видання "Ділова столиця" в 2024 р.

Валерію, ваша компанія вже понад 12 років відома в Україні як постачальник якісних цифрових продуктів та послуг для банків, контакт-центрів, державних установ та ритейлу. Що змінилося в портфелі ваших рішень для клієнтів з урахуванням умов воєнного часу?

— Кожна компанія, яка працює з великими системними клієнтами, особливо з державного сектору, знає, наскільки важливо бути не тільки надійним партнером, що має прямі контракти з повним переліком світових виробників сучасних цифрових рішень для даної сфери — а й випереджати, передбачати запити клієнта, оперуючи аналітикою світових трендів та можливих загроз.

У банківському секторі напередодні повномасштабного вторгнення у 2022 р. цей принцип набув критичного значення. В тих умовах ми разом з нашими замовниками, серед яких Національний банк та найбільші банки України, прийняли зважене рішення та переглянули портфель наших послуг в бік збільшення можливих обсягів аутсорсингових сервісів, набуття нових спеціалізацій та кваліфікацій, пов’язаних з використанням хмарного середовища. Це потрібно як для забезпечення дистанційної роботи команд сектору, так і розгортання безпечних хмарних ЦОД, зокрема для роботи з цифровими активами банків, що містять чутливі дані клієнтів.

Також ми зробили великий акцент на гарантуванні кібербезпеки інформаційних систем наших клієнтів та відкрили власне представництво в ЄС.

— Ваш головний офіс знаходиться в Києві, і його робота, як і всіх підрозділів компанії не зупинялася жодного дня, попри всі загрози оточення столиці та ракетну небезпеку. Як змінилися ваші власні бізнес-процеси сьогодні та які управлінські рішення допомагають працювати вашій команді в цих умовах?

— ІТ-сфера в Україні, до якої належать і компанії ринку системної інтеграції, сьогодні не тільки дуже гнучка у своїх моделях співпраці з замовниками, але й має ефективні системи управління власними командами. Ми орієнтується на кращі світові практики менеджменту.

Реклама на dsnews.ua

В Accord Group з перших днів заснування компанії впроваджена горизонтальна систему управління командою, де кожен відчуває себе частиною однієї родини, може вільно спілкуватися з керівником найвищого рівня та разом вирішувати будь-які питання в професійній та приватній сфері. Саме цей принцип став основою нашої злагодженої роботи в найскладніші часи війни.

Крім того, як сучасна ІТ-компанія ми маємо всі інструменти для якісної віддаленої роботи та комунікацій, зокрема й рішення з енергонезалежності.

— Чи змінився Ваш особистий стиль управління під час війни?

Про це вам краще запитати у дівчат та хлопців Accord Group… Проте мені здається, що сьогодні кожному керівнику варто більше уваги приділяти психологічному стану своєї команди, знати про сімейні обставини кожного члена колективу, бути "острівцем стабільності" для колективу, гнучким та стійким лідером для бізнесу.

— ІТ-сектор сьогодні є одним із лідерів з наповнення державного бюджету. Що допомагає вам як ІТ-компанії утримувати ці високі показники?

— Так, якщо говорити про обсяг податків, які ми сплатили до державного бюджету, наприклад, торік, то він, справді, вищий, ніж у довоєнні роки. І в цьому не потрібно вбачати жодної ірраціональної складової. Зріс попит на фаховий аутсорсинговий супровід ІТ-систем замовників, бо через міграцію та мобілізацію клієнти нашої сфери втратили до 30% своїх ІТ-фахівців.

Також продовжуються потужні кібератаки з боку росії, особливо на підприємства та установи фінансового й державного сектору України, а отже, нам потрібно забезпечувати постійний моніторинг таких кіберзагроз та впровадження сучасних систем захисту.

Крім того, на початку війни таке зростання було пов’язане з масовим переходом клієнтів у "хмари" та розгортанням рішень енергонезалежності для відділень, що працюють в Україні.

— Чого варто очікувати у сфері цифровізації різних галузей економіки України найближчим часом?

— Якщо просто "очікувати", то чекати доведеться доволі довго… Всі зміни з підвищення якості та зручності сучасних цифрових сервісів, а також стійкості та стабільності роботи на прикладі банківського сектору є цілком прогнозованими та залежать від компетенцій команди та стратегій розвитку цих секторів та підприємств.

Ми не очікуємо, а власною щоденною працею та допомогою нашим захисникам на фронті та фронтовим волонтерам, зокрема й нашими технічними рішеннями та технікою — наближуємо перемогу, що є найвищим пріоритетом нашої команди сьогодні.

Але водночас готуємося й до якісного цифрового переходу України до нового технологічного устрою, набуваємо нових компетенцій для цього, вивчаємо рішення, готуємо прямі контракти з постачальниками продуктів та програмних комплексів, навчаємо нове покоління інженерів, тощо.

До речі, як учасник Глобального договору ООН на 2024-2030 рр. Accord Group також взяла на себе відповідальність за впровадження Цілі сталого розвитку №9 щодо розвитку промисловості, інновацій та інфраструктури в Україні, і це покладає на нас особливу відповідальність бути лідером з цифрових інновацій в усіх секторах, з якими ми співпрацюємо.

Також ми багато працюємо в сфері підтримки STEM-освіти в Україні, бо тільки якісна природничо-математична освіта та проєктний підхід в навчанні школярів і студентів-інженерів сьогодні можуть стати надійною основою для технологічного розвитку нашої країни в майбутньому.

Загалом протягом року навіть у воєнні часи ми надаємо підтримку для понад десяти національних STEM-проєктів, багато з яких мають патронат МОН України.

Тож віримо в Україну та забезпечуємо її краще технологічне майбутнє.

    Реклама на dsnews.ua