• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Від виплат у "конвертах" найбільше страждають самі робітники, – начальник ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ганна Чуб

"Конверт" робить працівника безправним по відношенню до себе з боку роботодавця. А головне – людина втрачає страховий стаж для призначення пенсії

Реклама на dsnews.ua

Про це нагадала начальник ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ганна Чуб у своєму інтерв’ю інформаційному агентству «Українські новини».

«Населення Дніпропетровщини складає понад 3 мільйони громадян, половина з яких – економічно активна. І з цієї економічно активної половини офіційно працевлаштовані 782 тисячі особи. Ще 718 тисяч – тобто, майже половина, — не легалізовані. Така ситуація призводить до значних втрат доходів бюджетів. Проста арифметика: середня заробітна плата по Дніпропетровській області складає 13,5 тисяч гривень. Якби ті 718 тисяч нелегалізованих працівників сплачували податки, до бюджетів щомісячно надходило би додатково понад 1,890 млрд гривень! За рік це – понад 22,6 млрд», — наводить приклад Ганна Чуб.           

Виплати у «конвертах» — одна з ключових складових «тіньової» економіки.  Припинити цю практику повинні не тільки державні контролюючі органи і не лише роботодавці. А й – передусім – самі наймані робітники, що погоджуються на «конверти», підкреслює Ганна Чуб.

«Люди самі – свідомо чи ні – позбавляють себе соціальних гарантій. Нагадаю, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності, і роботодавці зобов’язані виконувати норми законодавства», — нагадує Ганна Чуб.

    Реклама на dsnews.ua