• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Виробники харчової продукції закликають владу негайно знизити імпортне мито на цукор, щоб зупинити зростання цін

Виробники харчової продукції, стурбовані ситуацією з цінами на цукор, закликають Уряд запобігти ускладненню соціально-економічної ситуації внаслідок вимушеного підняття цін на соціально-значущі продукти харчування, в яких використовується цукор : хлібопекарську, молочну, кондитерську продукцію, морозиво, напої тощо

Реклама на dsnews.ua

За останній рік ціни на цукор в Україні зросли вдвічі та продовжують зростати, незважаючи на те, що його ціна в Україні на 30-40% перевищує світові ціни, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Це вже спричинило зростання цін на соціально значущі продукти харчування та призвів до погіршення становища переробних харчових галузей, а також призвело до падіння купівельної спроможні громадян, підвищило соціальну напругу в суспільстві. У переробних галузях через здорожчання сировини спостерігається падіння обсягів виробництва та реалізації продукції, зменшення рентабельності, що, як наслідок, призводить до погіршення стану галузей та вимушеного скорочення близько десяти тисяч робочих місць.

Представники переробних галузей зазначають, що на сьогоднішній день, в умовах значного дисбалансу на ринку цукру, є всі підстави для тимчасового зниження митної ставки на цукор білий до 0% в рамках невеликої квоти на 60 тис. тон. (менше 5% від загального споживання цукру в Україні), що дозволить збалансувати попит-пропозицію на внутрішньому ринку та стримає темпи зростання цін як на цукор, так і на готову харчову продукцію, а також зменшить соціальну напругу в суспільстві.

Представники переробних галузей закликають Уряд підтримати законопроект «Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру білого» реєстраційний №5673, який передбачає тимчасове зниження ставки мита на цукор білий (УКТ ЗЕД 170199) з 50% до 0% в межах квоти на 60 тис. тонн. та сприяти його якнайшвидшому ухваленню вже на цій сесії ВРУ. Затягування вирішення цієї проблеми на догоду великим цукровим компаніям завдає значної шкоди по виробниками харчової продукції, так і звичайним громадянам, які втрачають купівельну спроможність через різке зростання цін та змушені економити на найнеобхідніших продуктах. За їх словами, ухвалення законопроекту стабілізує роботу підприємств харчової промисловості, та надасть потенційну можливість повернути українським товаровиробникам втрачені ринкові позиції, зберегти робочі місця та запобігти скороченню податкових надходжень. Це також дозволить зменшити соціальну напругу в суспільстві, особливо з урахуванням літнього періоду, коли розпочинається сезон консервації з використанням цукру, що може призвести до загостреної реакції у разі збільшення цін на цукор в цей період.

В асоціаціях зазначають: з урахуванням того, що вартість цукру в Україні продовжує зростати на фоні різкого здорожчання інших видів сировини – борошна та олії, тимчасове зниження мита на цукор дозволить хоча б частково стримати розкручування інфляційної спіралі та втримати ціни на продукти харчування для українських споживачів.

Як вже повідомляли ЗМІ, хліб, цукор та олія в Україні вже дорожчі, ніж у Польщі.

Ще в жовтні про значне зростання цін на пшеницю, олію та цукор вже  заявляли у Всеукраїнській асоціації пекарів. За їх словами, з початку року вартість пшениці зросла на 40% (з них тільки за вересень — на 25%), тільки за перший тиждень жовтня на 30% зросли ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія.

Станом на лютий ціни на цукор зросли вже на 54,7%.

В травні зростання цін на цукор становило вже понад 2/3.

    Реклама на dsnews.ua