• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Влада провалила інформаційну кампанію щодо земельного питання, — Денисенко

Згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного у рамках дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп», 78% респондентів не змогли назвати справедливу ціну за гектар землі. Відкриття ринку землі заплановано в Україні з 1 липня

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / UIF
Реклама на dsnews.ua

Про результати опитування, політолог виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко повідомив на прессконференції 24 лютого, передає "ДС".

"Ми поставили пряме питання: "Якою ви вважаєте справедливу ціну за один гектар землі?". І тут ми маємо ситуацію, що з точки зору комунікації це — катастрофа. 78% людей говорить, що "я не розуміюся на цьому питанні і не можу вказати ціну за один гектар". Тобто фактично можна говорити, що всі ці сподівання, які покладала зокрема і влада, коли говорила, що відкриття ринку землі допоможе селянам, на цьому будувалась ціла комунікаційна кампанія — можна вважати на сьогоднішній момент, що вона абсолютно провалена", — розповів Денисенко.

Він додав, що справедливу ціну не знає абсолютна більшість українців.

Результати опитування/скріншот
Результати опитування/скріншот

"А ті 22%, які дали свої відповіді, ви можете побачити, — це те, що російською називається "разброд и шатание". Тобто насправді "скільки мені хочеться — стільки я і скажу", — заявив політолог.

За словами Вадима Денисенка, за чотири роки до відкриття ринку землі "про те, що буде з цим ринком, як буде працювати цей ринок і, головне, що я можу за це отримати", не розуміє в Україні "фактично ніхто".

"Це величезний проблемний уже не дзвіночок, а уже дзвін для влади. Про що це говорить, якщо перекласти з мови цифр мовою політтехнології: найменший скандал, повʼязаний із відкриттям ринку землі, може призвести до, великих точкових коливань в тих чи інших регіонах", — розповів виконавчий директор UIF.

Денисенко також сподівається, що скандали, повʼязані із відкриттям ринку землі, не призведуть до бунтів. Але, за його словами, спалахи невдоволення можуть виникати виключно через брак комунікації влади з українським народом.

Нагадаємо, за результатами даного соцопитування, 59% українців в жодному разі не готові продавати власний пай після того, як буде відкрито ринок землі, 22% готові подумати про продаж, але не готові поспішати, 10% — відповіли, що все залежить від ціни, і лише 3% — готові продати без коливань.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Згідно з законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua