• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Замість російського: Кувейт уп'ятеро збільшить постачання дизельного палива до Європи

Кувейт спрямує до Європи впʼятеро більше дизельного палива, щоб замінити поставки паливних ресурсів з Росії

Паливо
Кувейт збільшить постачання дизельного палива до Європи / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "РБК-Україна", передає "ДС". з посиланням на .

Як зазначається, Кувейт розраховує відвантажити до Європи 2,5 млн тонн дизельного палива, або приблизно 50 тисяч барелів на день.

За даними Bloomberg, Кувейт також країна планує цьогоріч збільшити експорт палива для авіалайнерів щонайменше до 5 млн тонн, щоб допомогти європейським країнам компенсувати скорочення потоків енергоресурсів з Росії.

"Євросоюзу загрожує потенційний брак палива з 5 лютого, коли набере чинності заборона імпорту нафтопродуктів із Росії у покарання за вторгнення в Україну. За даними Bank of America, ціни на дизельне паливо можуть зрости до 200 доларів за барель з цього кварталу, оскільки заборона може спричинити глобальний дефіцит", — пише видання.

Вказується, що останніми роками Кувейт витратив десятки мільярдів доларів на модернізацію та будівництво нових нафтопереробних заводів. Найбільшим вкладенням було будівництво "Аль-Зур" — одного з найбільших нафтопереробних заводів у світі, розрахованого на переробку 615 тис. барелів сирої нафти на день.

Очікується, що інші близькосхідні виробники нафти, такі як Саудівська Аравія та Обʼєднані Арабські Емірати, також збільшать експорт палива до Європи.

Як писала "ДС", Європейський Союз припинив поставки російської нафти на 90%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua