• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Можливий запуск "Північного потоку-2": в Україні передбачили варіанти розвитку ситуації

Оператор газотранспортних систем України підготувався до можливого запуску російського газопроводу "Північний потік-2", розробивши кілька сценаріїв на той випадок, якщо російський газ піде в обхід території нашої країни

Будівництво "Північного потоку-2"
Будівництво "Північного потоку-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в інтервʼю глави Оператора ГТС України Сергія Макогона для угорської економічної газети Világgazdaság, передає "ДС" з посиланням на українське посольство у Будапешті.

"Звісно. Ми розробили декілька сценаріїв. Оскільки в Україні найбільший внутрішній ринок споживання газу в Східній Європі, тож послуги ГТС будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту", — пояснив він.

Макогон додав, що в такому разі Україні доведеться забезпечити економічно-доцільний тариф як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.

"Це означає, що ми модернізуємо лише ті компресорні станції, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Відповідно — у разі повної відмови від транзиту нашою територією — вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант", — додав керівник ОГТСУ.

Нагадаємо, Україна просить США запровадити новий всеосяжний режим санкцій проти газопроводу "Північний потік-2" і закликає посилити участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Раніше міністри закордонних справ України і Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2".

Нещодавно група з 40 сенаторів Сполучених Штатів закликала президента Джо Байдена якомога швидше запровадити санкції проти компаній і суден, що беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік — 2". Згодом у Держдепі США заявили, що у разі виявлення порушень готові запровадити нові санкції проти "Північного потоку — 2" вже у травні.

Також повідомлялося, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" у територіальних водах Данії може затягнутися до осені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua