• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ВВП України за вісім місяців зріс майже на 3%, — Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінило зростання ВВП України протягом січня-серпня 2021 року у 2,9%

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / pexels
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в Огляді економічної активності відомства за підсумками серпня 2021 року, передає "ДС".

Згідно з повідомленням, у січні-серпні 2021 року, за розрахунками Мінекономіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) зріс на 2,1% проти 1,3% у січні-липні та падіння на 5,8% за вісім місяців 2020 року відповідно. Зростання ВВП за цей період оцінюється у 2,9% проти 2,1% за сім місяців 2021 року та падіння на 5,7% за 8 місяців 2020 року.

Зазначається, що зростанню ВВП за цей період сприяло сільське господарство, промисловість, будівельна діяльність і транспорт.

Водночас, зауважили у міністерстві, наявне відновлювальне зростання поки не дозволяє говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки, оскільки для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки перебуває під впливом глобальних змін і ризиків.

Серед таких ризиків у Мінекономіки назвали загострення політичних та економічних відносин між окремими державами, зловживання Росією домінуючою позицією на ринку газу і, відповідно, істотний вплив на рівень цін, а також розповсюдження нової хвилі коронавірусу в світі.

Як повідомляла "ДС", раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зростанню ВВП на 4% за підсумками 2021 року може завадити лише жорсткий карантин через потужну нову хвилю коронавірусу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua