• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Юлія Гриценко: Ми формуємо в команди розуміння, що успіх компанії — це успіх кожного

Начальник відділу операційного маркетингу ТОВ "Лідеа Україна" про безпеку і умови праці, підтримку захисників, безкоштовне насіння фермерам та благодійну допомогу українцям 

Юлія Гриценко
Юлія Гриценко
Реклама на dsnews.ua

— Не буде перебільшенням сказати, що соціальна відповідальність починається зсередини компанії, а особливо із піклування про колектив та забезпечення гідних умов праці. Які пріоритети Lidea у роботі з персоналом?

— У сучасному нестабільному світі важливо мати надійного партнера, який піклується про своїх співробітників і є гарантом безпеки та впевненості у майбутньому. Група компаній Lidea в Україні є одним із ключових роботодавців вітчизняного агроринку, який навіть під час воєнного стану в країні зберіг не тільки робочі місця, а також усі компенсації і пільги та продовжує забезпечувати гідні умови праці для свого персоналу.

Наш найважливіший пріоритет — впровадження безпечних умов праці для всіх співробітників. І йдеться не лише про фізичну безпеку, а й психологічний комфорт на робочому місці. Компанія активно впроваджує та підтримує сучасні стандарти охорони праці, навчає персонал діяти в екстрених ситуаціях та надає необхідні ресурси для гарантування безпеки на роботі і під час службових подорожей. Всі наші співробітники забезпечені спецодягом та необхідними матеріалами для виконання своїх обов’язків.

— Що змінилося з початком великої війни? На чому зробили акцент?

— Ми ініціювали та організували будівництво укриттів на території бізнес-центру в центральному офісі та на виробництві в Черкаській області.

В рамках програми "Турбота про Тебе" ми надаємо комплексну підтримку в питаннях здоров’я, харчування, управління емоціями, фізичного, розумового та ментального розвитку. Організовано понад 10 навчальних семінарів, зокрема, на такі теми: "Як управляти стресом", "Як бути в ресурсному стані", "Як справлятися з робочими завданнями за нинішніх умов". Адже ментальне здоров’я відіграє важливу роль як в особистому житті, так і у взаємодії в колективі з колегами. Також співробітників навчали навичок надання першої медичної допомоги "Домедична допомога. Коли хвилини рятують життя" тощо.

— Ви сказали, що зберегли компенсації та пільги персоналу. А що із зарплатами, чи вдалося у 2022-2023 рр. втримати їхній рівень, враховуючи інфляцію?

Реклама на dsnews.ua

— Lidea завжди визнавала важливість стабільності та конкурентної оплати праці для свого персоналу. Компанія регулярно аналізує ринкові тенденції та забезпечує своїх співробітників конкурентноспроможними зарплатами, що відображає їхню вагомість та внесок в успіх компанії.

Під час воєнного стану з березня 2022 р. в компанії було запроваджено доплату до посадового окладу. А у вересні 2022 та 2023 рр. — проведено загальне підвищення заробітної плати із врахуванням рівня річної споживчої інфляції за останній рік. Компанія має намір і далі підтримувати співробітників. За рахунок збільшення заробітної платні зріс і рівень утримань із заробітної плати до державного бюджету у 1,5 рази. Так, лише ТОВ "Лідеа Україна" за перші три квартали поточного року сплатило державі ПДФО — 15,4 млн грн, ЄСВ у розмірі 14,6 млн грн та воєнний збір — 1,3 млн грн. 

У жовтні 2022 та 2023 рр. всі співробітники отримали виплату річного бонусу і бонусу за досягнення прибутку.

— Чи забезпечує компанія медичне страхування працівників?

Здоров'я та благополуччя співробітників — ще один пріоритет Lidea. Компанія надає широкий спектр добровільного медичного страхування, страхування життя, що дозволяє працівникам бути впевненими у своєму майбутньому та надійно захищеними в разі нещасного випадку чи хвороби.

— Які у вас діють програми корпоративного навчання? Чи змінилися акценти в останні роки?

— Компанія надає можливості для професійного зростання та підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток навичок та компетенцій працівників. З одна з наших ключових стратегій. У компанії така філософія навчання та розвитку: 70х20х10, тобто 70% часу — навчання на практиці, залучення у додаткові проєкти, 20% — обмін досвідом, наставництво, коучінг, 10% — зовнішні та внутрішні корпоративні тренінги.

В рамках розвитку персоналу працює внутрішній корпоративний університет із залученням бізнес-тренерів з самої компанії, які компетентні у різних галузях.

Під час воєнного стану акцентом є інтенсивне формування внутрішнього та зовнішнього кадрового резерву, зокрема навчання суміжних професій, формування необхідних для агробізнесу навичок та компетенцій.

Компанія сприяє вивченню англійської мови співробітниками: у поточному році організовані групові та індивідуальні заняття для 50 людей.

Жовтень 2023 р. був присвячений місії, корпоративно-соціальній відповідальності і цінностям компанії.

У нас розроблена повномасштабна комунікаційна платформа, яка включала інтерв’ю зі співробітниками, відгуки та публікації на внутрішній платформі компанії. Адже важливо сформувати у кожного лідеївця розуміння, що успіх та майбутнє країни залежить від успішності компанії, а це — успіх кожного з нас.

Важливою складовою в колективі є підтримка духу згуртованості команди. Тому чимало заходів спрямовані на об’єднання команд. Наприклад, в цьому році ми організовували заходи "День Вишиванки", "День захисту дітей".

— Війна стала особливим викликом для відповідальних роботодавців. Що конкретно робить компанія для підтримки працівників поза робочим процесом? 

—  У перші дні війни була організована евакуація співробітників і їх сімей в Україні та за кордоном. Всі працівники з окупованих територій та небезпечних зон, які були змушені змінити місце проживання, отримали компенсацію оренди житла.

Особливу увагу компанія приділяє інформаційному супроводу персоналу. З перших днів регулярно інформує про поточну ситуацію, зміни, правила роботи.

В компанії також запроваджено дистанційний формат роботи. Така необхідність викликана поточною ситуацією. Співробітники цінують таку підтримку з боку роботодавця.

Загалом ми у Lidea розуміємо важливість підтримки працівників в особистих життєвих ситуаціях. Компанія надає різноманітні програми та ресурси для допомоги колегам. Серед іншого, це безвідсоткові позики на купівлю/відновлення житла, вітання грошовою винагородою із народженням дитини, весіллям, подарунки до свят співробітникам та їхнім дітям, конкурси для малечі тощо.

— Розкажіть, будь ласка, про підтримку для колег, що стали на захист України та реінтеграцію тих, хто повертається в колектив з фронту.

— Для усіх мобілізованих постійних працівників компанії збережений щомісячний середній заробіток, є постійний контакт та підтримка. А для тих співробітників, які повертатимуться з війни, Lidea розробила комплекс заходів, спрямованих на їхню повноцінну реінтеграцію. Від процесів реабілітації до теплого прийому в колективі — кожен крок дбайливо готується з метою повноцінного відновлення наших героїв, забезпечення високих стандартів в умовах праці та адаптації на робочих місцях, у колективі.

Заплановані також навчання для лідерів особливостям управління командами, що включають ветеранів/людей з інвалідністю, отриманою внаслідок війни.

Віримо, що ці кроки не лише поліпшать якість життя наших співробітників, але й сприятимуть загальному успіху компанії.

— Давайте поговоримо про зовнішню КСВ. Ваша компанія має вплив на сільське господарство, фермерство, присутня в багатьох українських регіонах, зокрема, тих, що постраждали від російського вторгнення. Яка ваша допомога тим, з ким ви працюєте і там, де ви працюєте?

— Так, під час війни питання КСВ у регіонах стали пріоритетними. Справді, наша цільова група — це фермери. І вони отримують від нас безоплатно передане насіння високоякісних сортів — 7641 п. о. від початку вторгнення до сьогодні. А разом з насінням у постраждалі регіони ми поставляємо гуманітарну допомогу — найнеобхідніше, адже ми знаємо, що потрібно на місцях, з перших вуст. А це м´ясо, молоко, мед та інші продукти харчування, також взуття, пальне, шини для спецтехніки, будматеріали, інструменти, бензопили, акумулятори тощо. За час війни ми надали підтримку українцям загалом на 33 млн грн. Поза тим ми переконані, що мусимо утримувати темпи виробництва та бізнес-активність, робочі місця у регіонах присутності компаній Групи Lidea в Україні, дбати про екологію, наповнювати держбюджет. За три квартали 2023р. Група Lidea в Україні, до складу якої входять чотири компанії, підтримала український бюджет на сотні мільйонів гривень. Зокрема ТОВ "Лідеа Україна" вже сплатило державі 145,5 млн грн і СТОВ "Ломовате", ТОВ "Маяк-Худяки" та ТОВ "Черлис" сплатили ще 84,3 млн грн.

— Розкажіть, будь ласка, про останні кейси благодійної допомоги…

— Буквально у вересні наша компанія, на честь свого третього Дня народження у партнерстві з ГО "Ротарі клуб "Київ — Столиця" вирішила облаштувати дитячий садочок у м. Ічня на Чернігівщині на 339,7 тис. грн. Тепер тут замінили старі дерев’яні вікна і двері у дитячих спальнях та ігрових кімнатах, встановили нові бойлери, а також парти і закупили навчальний розвиваючий ігровий матеріал для старших груп. А найбільше дітей потішив новий ігровий майданчик. Ми з колегами також зібрали за власний кошт подарунки для творчості і відвідали діток в перших числах листопада. Це була дуже зворушлива і тепла зустріч: щасливі оченята малюків, які попри складнощі військового часу все ж тішаться, граючись на новому майданчику, бігають та радіють життю. І ти розумієш, що все подолаємо, аби лишень ми могли чути цей дзвінкий дитячий сміх, засівати наші поля і допомагати країні встояти в цей складний час.

Що стосується аграріїв, то в жовтні — саме вчасно, під посівну кампанію 2024 р. — ми доставили фермерам Херсонщини 10 т елітної пшениці м’якої на суму 400 856 грн. 

Дитячий садочок у м. Ічня на Чернігівщині
Дитячий садочок у м. Ічня на Чернігівщині
Укриття на заводі Lideа
Укриття на заводі Lideа
Зерно елітної пшениці для фермерів Херсонщини
Зерно елітної пшениці для фермерів Херсонщини

— І наступного року вона стане колосистим полем… Якщо підсумувати, то ви, як кажуть, даєте не "просто рибу", а "вудку"…

Саме так, тепер 10 господарств змогли засіяти 50 га розмінованих полів, а вже наступного сезону отримати для посіву 250 т власного насіння озимої пшениці 1-ї репродукції.

Ми розуміємо, що вирішити усі поточні потреби одна компанія не може, водночас, лідеївці вірять, що кожен на своєму місці може зробити посильний внесок у нашу спільну перемогу.

Своє покликання ми бачимо у зміцненні продовольчої незалежності України, утриманні її провідних позицій на світових аграрних ринках і тому щодня робитимемо крок за кроком задля досягнення цих цілей разом із вітчизняними фермерами.

    Реклама на dsnews.ua