• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

З липня в Україні зросли тарифи на газ для населення

Газопостачальні компанії підняли місячні тарифи на "блакитне паливо" для населення на липень. Втім, це не торкнеться більшості споживачів, оскільки з 1 травня діє річний тариф, який не можна підвищувати.

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило профільне видання "Газправда", яке займається ціновим моніторингом, інформує "ДС".

Зазначається, що місячні ціни, які компанії пропонують на липень, доходять до 15,5 грн за кубометр.

Зокрема, газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила місячний тариф на липень на рівні 13,13 грн (у червні — 11,94 грн за кубометр).

Втім, з травня 2021 року по квітень 2022 року в Україні діє базовий річний тариф, який дозволено змінювати тільки в бік зниження. Саме на цей тариф споживачів автоматично перевели з 1 травня. Водночас за бажанням люди можуть вибрати й інші тарифні плани: місячні або сезонні.

У липні базові річні фіксовані ціни коливатимуться від 7,80 і до 13,50 грн за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ГК "Нафтогаз України" — 7,96 грн за кубометр.

Більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр, але 19 постачальників продаватимуть клієнтам з річними тарифними планами кубометр палива за ціною від 10 грн і до 13,50 грн.

Як писала "ДС", наприкінці червня газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка охоплює близько 1 млн побутових абонентів, підвищила ціну на газ в липні до 13,13 гривні за кубометр. Разом з тим ціни на газ не зростуть у тих споживачів, хто обслуговується на річному тарифі. Для них діє фіксована ціна — 7,96 гривні за кубометр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua