• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

За "коронавірусний" 2020 рік рекламний ринок "просів" тільки на 1%: експертка назвала причину

У 2020 році змінилася категорійність рекламодавців: пішли авіаперевізники, туроператори, все, що пов'язано зі сферами, які найбільше постраждали через пандемію коронавірусу. На їхнє місце прийшли інші сфери такі, як зокрема, товари для дому та проведення дозвілля, оскільки рекламний ринок дуже чутливий до всіх змін в споживанні

Марина Колесникова
Марина Колесникова / ams.agency
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю УНІАН розповіла засновниця рекламного агентства AMS.Agency Марина Колесникова, передає "ДС".

"Падіння дійсно було — у всіх бізнесах сталася паніка, і багато ринків це відчули, не тільки рекламний. Але водночас, якщо оцінювати показники в цілому за минулий рік, рекламна коаліція зафіксувала всього 1 відсоток падіння ринку. Напевно, сильно допомогла стримати падіння телевізійна медіа-інфляція: через те, що було просідання по заповнюваності, сильно виросли ціни, і тому кількісно реклами стало менше, але по грошах ринок просів не глобально", — сказала Колесникова.

За словами експерта, ринок діджитал-реклами на цифрових платформах в інтернеті "не просів взагалі".

"Його зростання було трохи меншим, ніж ми очікували — замість прогнозованих 20-25 відсотків зростання, за фактом ми зафіксували 9 відсотків. У 2021 році ми очікуємо зростання на рівні 29 відсотків. У 2020 році трохи змінилася категорійність рекламодавців: пішли авіаперевізники, туроператори, все, що пов'язано зі сферами, які найбільше постраждали через пандемію. Але на їхнє місце прийшли інші (товари для будинку, проведення дозвілля), оскільки рекламний ринок дуже чутливий до всіх змін в споживанні. Тому з точки зору інвентарю в діджіталі не було падіння, і грошей стало більше", — пояснила засновниця рекламного агентства.

Колесникова також розповіла про особливості ціноутворення в діджитал-сфері.

"Ціноутворення в діджіталі, на щастя, більш здорове, ніж на ТБ, тому що якщо в телевізорі збираються сильні світу цього і вирішують за весь ринок, то діджітальні ціни формуються шляхом аукціону: не вистачає інвентарю — ціна зростає" — розповіла засновниця рекламного агентства.

Діджитал-фахівці тримають руку на пульсі для того, щоб правильно формувати бюджети, зазначила Колесникова.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua