• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Запорізька АЕС не працює вже пів року, - "Енергоатом"

Запорізька атомна електростанція не виробляє та не постачає електрику до енергосистеми з вересня 2022 року.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в ефірі "Суспільного", повідомляє "ДС".

"ЗАЕС починаючи з вересня не працює, не видає електроенергію, а споживає 100 мегават в постійному режимі через одну працюючу лінію. 5-й і 6-й енергоблоки зараз перебувають в так званому гарячому стані, це коли реактор не працює. Інші — в холодному, з них два — в стані ремонту. Станцію обслуговує український персонал, але втрутився Росатом, проте їхні фахівці не мають ліцензії, аби експлуатувати енергоблоки, досвіду немає", — сказав він.

Котін додав, що на Запорізькій АЕС залишилось 4500 українського персоналу, тоді як до війни було 11 000 співробітників.

"На людей постійно чиниться тиск, аби вони підписали договори з Росатомом. З 4500 працівників близько 2500 підписали договори з Росатомом", — сказав голова НАЕК.

При цьому станція споживає електроенергію, яка необхідна для того, чтоб охолоджувати ядерний матеріал спеціальними насосами.

Крім того, окупанти ремонтують свою військову техніку на території Запорізької АЕС. А на даху 5-го енергоблоку загарбники облаштували кулеметні "позиції", а між енергоблоками встановили блокпости (мішки з піском і автоматники).

Як писала "ДС", російські окупанти заблокували ротацію експертів місії Міжнародної агенції з атомної енергії на захопленій Запорізькій АЕС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua