• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Зеленський хоче гарантій в разі запуску газопроводу "Північний потік-2"

Україна потребує гарантій стабільного газопостачання на 10-15 років у разі запуску "Північного потоку-2", адже внутрішнього видобутку газу недостатньо

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський розповів під час пресконференції на форумі "Україна 30. Гуманітарна політика", передає "ДС".

Зеленський зазначив, що від транзиту лише Україна отримує 2 мільярди доларів щороку. Ці кошти потрібні Україні, зокрема, для виконання програми "зеленого курсу", тобто на зменшення видобутку й користування газом, зменшення теплової генерації. 

"Де ми беремо на все це гроші? Два мільярди – а частину цих грошей ми витрачаємо і на інфраструктуру, і на нашу армію, і на зміну енергетичної інфраструктури України. Звідки брати ці гроші?", – висловлюється Зеленський.

Він додав, що Україні потрібно "орієнтовно 10-15 років гарантій забезпеченості стабільним газопостачанням для населення, оскільки обсягів видобутку українського газу недостатньо".

Крім того, за відсутності транзиту газу зростуть і ціни для населення.

"Ми маємо річний пакет, він менше ніж 8 грн для людей. А що буде, якщо не буде транзиту газу, або буде можливість отримувати газ із Європи — то за якою ціною? Хто компенсуватиме це?" — сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше канцлер Ангела Меркель на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Берліні заявила, що Україна для Німеччини буде й надалі залишатися країною-транзитером російського газу навіть після запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua