• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський підписав закон для отримання мільярдного кредиту від Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1,2 млрд євро 

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Як повідомляється, виплата коштів здійснюватиметься двома траншами — по 600 млн євро кожен. Даний кредит "буде спрямовано на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ" в Україні.

"Меморандум визначає загальні передумови для виділення коштів, а також окреслює заходи в межах реалізації структурних реформ, необхідні для отримання другого траншу цієї допомоги. Передбачені заходи стосуються медичних закупівель, податкової та митної реформ, функціонування судової системи, державного управління, корпоративного управління для державних підприємств, функціонування ринку газу", — йдеться у повідомленні.

В Офісі нагадали, що меморандум та кредитну угоду Україна та ЄС уклали 23 липня поточного року у Брюсселі. Підписанню документів передувало ухвалення Європейською радою рішення про виділення "виняткової" макрофінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства та розширення в умовах кризи COVID-19 обсягом 3 млрд євро, у межах якого Україна отримала найбільший пакет допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. 

Як писала "ДС", 25 серпня 2020 року Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком щодо 450 млн євро інвестицій у розвиток дорожніх обʼєктів. 

    Реклама на dsnews.ua