• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський вирішив захистити українців, які мають борги за валютними кредитами

Президент Володимир Зеленський підписав низку законів, спрямованих на захист громадян, які мають борги по кредитах в іноземній валюті

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Закони покликані захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, які не змогли своєчасно здійснювати платежі по цих кредитах, в тому числі, через збройну агресію проти України.

Відзначається, що споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті в Україні заборонено з 2011 року, однак низка позичальників має валютні кредити, видані ще при іпотечному бумі 2006-2007 років. З початком війни і окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що відбилося на здатності позичальників обслуговувати валютні кредити.

Відповідно до закону № 1381-IX, ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно із законом, а саме: валютні зобов'язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні НБУ до іноземної валюти на день реструктуризації, і курсу гривні від НБУ до цієї валюти на дату надання кредиту.

Документ передбачає, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та відсотків по кредиту. А відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років, відсотки по ньому сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті — Український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково в будь-який момент.

Також президент підписав закон № 1382-IX, який спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Крім того, президент підписав закон № 1 383-IX, який усуває податкове навантаження на громадян, що виникало в зв'язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Як повідомляла "ДС", безробітні члени малозабезпечених сімей з січня 2022 року зможуть отримати безвідсотковий кредит на три роки до 100 тис. грн на придбання обладнання і матеріалів для відкриття свого бізнесу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua