• USD 40.5
  • EUR 43.9
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Зеленський забрав у ігрового бізнесу податкові пільги

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє ігровому бізнесу перебувати у сфері пільгового оподаткування

Реклама на dsnews.ua

Це зазначено у картці законопроекту на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Законопроект №8079 було внесено на розгляд Верховної Ради 27 вересня 2022 року, а 12 січня – ухвалено.

У пояснювальній записці автори законопроекту вказують, що для гральної сфери у воєнний час не повинно бути пільгового оподаткування. Так, 8 суб'єктів підприємницької діяльності у сфері азартних ігор перейшли на спрощену систему оподаткування, при цьому два з них, незважаючи на активне ведення діяльності, взагалі не сплачували 2022 року єдиний податок, податок на прибуток, податок на майно в частині земельного податку та ПДВ.

Інші шість платників податків до переходу на спрощене оподаткування платили в середньому по 200 тис. грн податків на день, а після переходу — близько 23 тис. грн.

Загалом з 1 січня по 31 серпня 2022 року суб'єктами господарювання, які провадять діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей було сплачено у вигляді податків та зборів 174,4 млн грн. Після переходу на "спрощенку" ця сума становила лише 13,4 млн грн єдиного податку.

Нардепи зазначають, що ухвалення законопроекту сприятиме підвищенню соціальної справедливості та припиненню надання необґрунтованих пільг гральному бізнесу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua