• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Дубаї пройшла презентація нового покоління Toyota Land Cruiser 300

Land Cruiser — справжня легенда, а з такими автомобілями і виробники обходяться дуже обережно

Реклама на dsnews.ua

Попередній Land Cruiser (200 серія) протримався на конвеєрі 14 років і напевно хардкорні шанувальники LC і далі використовували би «двохсотку» із задоволенням, настільки міцна його репутація. Але змін вимагав саме час, і не дивно, що в першу чергу вони торкнулися двигунів (обидва мотори стали меншими в обсязі, але при цьому могутнішими) і технологічного насичення — трохи більше електроніки, але не стільки, щоби постраждала знаменита надійність позашляховика.

Новий Toyota Land Cruiser побудовано на платформі TNGA (Toyota New Global Architecture). На ній побудовано всі нові моделі компанії, але вперше TNGA застосовується для рамного автомобіля, так що ця конфігурація стала п'ятою в арсеналі Toyota і отримала індекс GA-F. Рама і кузов, природно, були глобально перероблені, так що вдалося значно збільшити твердість (120%) і при цьому вага автомобіля зменшилася на 200 кг. Дуже сильно змінилися налаштування елементів підвіски, розташування амортизаторів, у порівнянні з попереднім поколінням поліпшено розваговку автомобіля (для цього крім іншого трохи змінено розташування коробки передач). У результаті Land Cruiser 300 залишився одним із кращих у світі позашляховиків і готовий як і раніше долати будь-які перешкоди, але відтепер — неймовірно! — він непогано почувається і на трасі, і навіть на високих швидкостях. Зрозуміло, є повний набір усіх електронних систем безпеки, плюс уже власні фішки на зразок Multi-Terrain Monitor — системи, що дозволяють бачити не тільки те, що відбувається навколо автомобіля, але й безпосередньо під колесами.

І все-таки найголовніше — відходить у минуле ера V8, тепер у Land Cruiser тільки 6-циліндрові мотори. Бензиновий V6 об'ємом 3,5 л видає 415 к.с. і має максимальний крутний момент 415 Нм, а дизель (який, утім, у продажу з'явиться трохи пізніше) обсягом 3,3 л має потужність 309 к.с. і — увага! — неймовірний крутний момент 709 Нм. Обидва мотори працюють у парі з знову ж таки новою 10-ступінчастою АКП.

Незважаючи на те, що автомобіль представлений як модель 2022 року, світові продажі популярного позашляховика почнуться вже цього літа.

    Реклама на dsnews.ua