• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Як вплине на плани Тимошенко кримінальна справа проти глави ДПЗКУ — інтерв'ю з Олександром Черненком

Про атаку Банкової на оточення Юлії Тимошенко та її звʼязок з осінніми земельними і тарифними протестами "ДС" поспілкувалася з політичним експертом Олександром Черненком

Олександр Черненко
Олександр Черненко / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Днями поліція затримала керівника ДПЗКУ Андрія Власенка, який вважається призначенцем "Батьківщини". Окрім цього в ЗМІ з'явилася інформація про рух коштів від родичів Тимошенко і її самої на фірму, пов'язану з заступником Власенка Оленою Волковою. Як ви вважаєте, це попередження для Юлії Володимирівни чи початок атаки на "бабусю української політики"?

О.Ч. Я думаю, це все йде в руслі політики Офісу президента по зачистці політичного поля від опонентів влади. Зрозуміло, це жодним чином не виправдовує того, як ведеться слідство у згаданій справі. Очевидно, підстави для кримінального переслідування є, але я думаю, що Банковій про це було відомо і раніше, проте певний час все всіх влаштовувало. Тепер же ОП вирішив підняти всі резонансні справи проти відомих політиків, дати їм хід для того, щоб повністю зачистити спротив чинній владіі. В цьому ключі й ситуація з Віталієм Кличком, і з Володимиром Гройсманом, проти оточення Дмитра Разумкова ведуться певні інформаційні операції — поки що, правда, не доходило до кримінальних справ.

Як відомо, Тимошенко серйозно робить свою кампанію на критиці ринку землі та тарифів. Тобто влада скоріше зробила їй не попередження, а кампанію з дискредитації. Я, знову ж, не виправдовую Тимошенко, тому що дійсно є до неї тут питання. Просто вона думала, що домовиться з Зеленським. І ні вона, ні хтось інший не сподівався, що цей наступ буде таким широким.

"ДС" Чи може Зеленський за допомогою ударів по оточенню і близьким звʼязкам Тимошенко упередити її "тарифно-земельну" активність цієї осені, чи це лише підштовхне лідера "Батьківщини" до активніших дій?

О.Ч. Упередити — навряд, але дискредитувати її будуть. Умовно кажучи, коли Тимошенко буде знову заходити з протестами, різними заходами, акціями, то у влади буде заготоване "ви подивіться на неї, вона сама крала" і так далі. Чим тут характерна ситуація для неї: в оточенні Тимошенко є багато різних є скелетів у шафі, в тому числі пов'язаних з аграркою, землею, тобто це буде використовуватися владою як гасло, що Юля виступає проти ринку землі, щоб далі на цьому розробляти корупційні схеми та наживатися. Словом, це дискредитація і Тимошенко, і, як наслідок, протестів, які вона організовуватиме.

Не можу сказати, наскільки масштабними є схеми, які мали місце в ДПЗКУ, яких масштабів там були розкрадання. Можливо, через справу проти керівництва корпорації трохи перекрився "краник", з якого могли фінансуватися протести "Батьківщини", але я не думаю, що це буде настільки критично, щоб їх повністю зупинити.

"ДС" Чи буде Тимошенко публічно коментувати історію з ДПЗКУ, чи для неї технологічніше робити вигляд, що ці питання ні її, ні її партії жодним чином не стосуються?

Реклама на dsnews.ua

О.Ч. Судячи з попередньої реакції, представники ЮВТ якось взагалі не піднімають цю тему, тобто якраз буде другий варіант стратегії, вони не будуть це помічати. Якщо будуть прямі питання "в лоба", коли Верховна Рада почне працювати, це вже буде, грубо кажучи, історія досить стара, тому в "Батьківщині" поки що вирішили ігнорувати те, що відбулося. Як бачите, не було ніяких пікетів під судами, хоча треба розуміти, що сезон трошки "мертвий", але, очевидно, оточення Тимошенко далі буде робити вигляд, що вони тут взагалі ні при чому.

"ДС" Починати нову війну з четвертим за рейтингом політиком в країні на додачу до інших розпочатих та незавершених війн, — чи це не стратегічний прорахунок Банкової?

О.Ч. Ні. Вони дуже бояться можливих осінніх акцій та протестів. Тут швидше не війна проти політика з певним рейтингом, а спроба зараз превентивно задушити протести, або дискредитувати організаторів цих акцій. Звісно, владі краще робити це зараз, ніж тоді, коли люди вийдуть на вулицю. Але те, що сьогодні Банкова пішла війною проти всіх, може з нею зіграти злий жарт. Справа в тому, що вона мобілізує, підштовхує до спільних дій всіх своїх супротивників, хоча поки що кожен з них думає, що зможе якось все вирішити та домовитися з владою особисто.

    Реклама на dsnews.ua