• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Ростислав Смірнов — про фільм "Незавершений політ. Історія Дениса Монастирського" та перемовини з Netflix

У перші роковини загибелі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського на екрани вийде стрічка, присвячена його пам’яті

Денис Монастирський та Ростислав Смірнов
Денис Монастирський та Ростислав Смірнов
Реклама на dsnews.ua

Понад 40 інтерв’ю із колегами, друзями та рідними Дениса Монастирського лягли в основу стрічки "Незавершений політ", що вийде на екрани 18 січня, у день загибелі екс-міністра. Серед спікерів — Валерій Залужний, Кирило Буданов, Руслан Стефанчук, Денис Шмигаль, Жанна Монастирська, Олексій Резніков, Михайло Федоров, Ігор Клименко, Антон Геращенко, Віктор Андрусів, Олександр Мартиненко та багато інших. "Денис Монастирський був нетиповим українським чиновником. Він захоплювався східними культурами і любив ходити в гори, власноруч відновлював архітектурні пам’ятки. Денис Монастирський став унікальним явищем в українській системі влади, а його команда, частина якої загинула разом з ним в авіакатастрофі, фактично уособлювала незвичайну для української влади ідею етичного лідерства", — зазначають автори фільму, створеного коштом дружнього краудфандингу. 

"Ділова столиця" розпитала одного із авторів фільму Ростислава Смірнова, співзасновника батальйону "Добробат" та радника ексміністра, про те, коли з’явилась ідея зняти стрічку і наскільки важко було над нею працювати.

— Яку мету ви ставили перед собою, ініціюючи створення цієї стрічки?

— Ми сьогодні маємо чимало полеглих героїв і країна має пам’ятати про них. Саме їхніми іменами мають називати вулиці українських міст, їм мають ставити пам’ятники. Про них мають знати, адже країна, що не знає свого минулого, не варта майбутнього. Тому після трагічної загибелі Дениса ми вирішили зняти стрічку, яка показала б, зокрема, і його внесок у відбиття широкомасштабного вторгнення, адже сам він був людиною непублічною. Він надавав перевагу діям, а не публічним виступам. Чимало людей згадує про Монастирського як про хорошу і світлу людину, однак мало хто знає, наскільки багато він встиг зробити за півтора роки на посади міністра внутрішніх справ. Мало відомо і про роль МВС у звільненні Києва, і під час облоги Маріуполя, і у звільненні заручників (Монастирський брав участь в операції з обміну полоненими, в рамках якої було повернуто 215 українських захисників, зокрема понад 100 бійців і командирів "Азова" — "ДС"). Тож нашою метою було показати, яким насправді був Денис Монастирський і чому політики саме такого формату потрібні Україні.

— Саме тому основними образами у картині стали "етичний камертон" й "політик найближчого майбутнього"? 

— Для мене Денис справді був етичним лідером. Як саме це буде втілено у фільмі — питання до продюсерів, а моїм завданням було показати його життєвий шлях, яким він бачив своє призначення. Для цього провели кілька десятків інтерв’ю — можливо, не всі увійдуть до фінальної версії стрічки, однак вони дозволили створити цілісний образ. Ми ставили доволі відверті запитання команді Монастирського, його близьким, товаришам, а також високопосадовцям, які брали участь в обороні країни та інших спільних операціях з МВС. 

Працювати над стрічкою емоційно було дуже важко. У фільмі можна буде побачити і мої емоції, і сльози спікерів, коли ми згадували Дениса. Один з найбільш важких психологічно моментів — інтерв’ю з дружиною Дениса Жанною. Я тоді попросив команду нас залишити і ми спілкувались сам-на-сам.

Реклама на dsnews.ua

— Чи відображено у фільмі трагедію, що сталися 18 січня 2023 року, коли Монастирський загинув у авіакатастрофі?

— Звичайно, цьому присвячені окремі фрагменти. Однак ми уникали будь-яких звинувачень — не хочу перетворювати фільм пам’яті на журналістське розслідування. 

Адже наше завдання — аби максимальна кількість людей дізналася про постать Дениса Монастирського і те, як багато він встиг зробити, якою є його заслуга в тому, що країна змогла встояти перед російською навалою.

Фільм буде у відкритому доступі на Youtube, Megogo, також ми ведемо перемовини з Netflix, щоб зробити більш розширену версію, можливо, у вигляді серіалу. Щоб ще більше людей дізнались про Дениса Монастирського. Це і є моя мета: увічнити його пам’ять таким чином. 

Трейлер стрічки "Незавершений політ. Історія Дениса Монастирського"
    Реклама на dsnews.ua