• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Віталій Бала: Арахамія може замінити Корнієнка на чолі "Слуги народу"

Про те, чому Олександр Корнієнко складає повноваження голови партії "Слуга народу", "ДС" поговорила з політологом Віталієм Балою

Віталій Бала
Віталій Бала / скріншот Politeka Online
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Ще минулого тижня Олександр Корнієнко планував поєднувати посади першого віце-спікера та голови партії "Слуга народу", але у понеділок він заявив, що складе повноваження керівника партії. Чому у Корнієнка так радикально помінялася концепція?

В.Б. Ще коли знімали Дмитра Разумкова — були розмови, що ця парламентська спецоперація була задумана, в тому числі, щоб звільнити для Корнієнка крісло першого віце-спікера. А щодо зміни керівника партії — думаю, що там є внутрішня боротьба. "Слуга народу" — неоднорідна команда, яка не об’єднана на якихось принципах чи ідеях. В нинішній ситуації, напевно, неважко було переконати Зеленського, що треба робити якісь зміни, враховуючи останню соціологію. Вона продемонструвала, що зараз "Слуга народу" вже майже на рівні "Європейської солідарності", "Батьківщини" та ОПЗЖ. Тобто різниця рейтингів СН та опозиційних партій перебуває в межах статистичної похибки. М’яко кажучи, не дуже сприятлива ситуація для партії влади.

Отже, на Банковій, можливо, зрозуміли, що треба, нарешті, реально займатися структуруванням політсили, будувати її з нуля. Думаю, що саме з такою аргументацією й було прийняте рішення про зміну керівництва. Тепер побачимо, хто переможе в підкилимній боротьбі і чи матиме це якийсь сенс.

Разом з тим, варто зазначити, що тут не йдеться про якусь підготовку до дострокових виборів. Адже їх проведення буде вироком для "Слуги народу", вона опиниться у меншості замість монобільшості, тому Банкова буде робити все, щоб вони не відбулися.

"ДС" Хто може стати новим головою партії?

В.Б. Від Зеленського можна очікувати чого завгодно. Зрештою, самі претенденти могли запустити по Telegram-каналах чутки про своє призначення — можливо, саме так зробив, в тому числі й Давид Арахамія, який дійсно має шанси отримати підвищення. Але рішення все одно буде прийматися в Офісі президента і вирішальний внесок в нього зробить та людина, яка має на президента найбільший вплив. Ситуація покаже, чи буде при цьому Зеленський слухати одну сторону, чи спробує дотримуватися певного балансу. Але в будь-якому випадку партії влади потрібен ефективний менеджер, якому треба починати в чомусь з нуля. Тому що ніхто фактично серйозно не займався СН, все було абсолютно формально, на папері, сьогодні це цілком очевидно.

"ДС" Які шанси очолити "Слугу народу" має згаданий вище голова фракції Давид Арахамія?

Реклама на dsnews.ua

В.Б. Зараз про це не має сенсу гадати. Ми бачимо одне: призначаються люди не з точки зору компетентності і професіоналізму, а з огляду на повну лояльність до хазяїна Банкової. Можливо, президенту Зеленському захочеться, щоб на чолі партії була жінка: зараз вже говорять про кандидатури народних депутатів Юлії Гришиної та Олени Шуляк. Якщо оберуть когось з них — зможуть говорити про дотримання якихось гендерних квот, як це було з призначенням в уряд Юлії Свириденко та Ірини Верещук. Проте, варто знову наголосити, що такі рішення залежать не від кимось логічно пояснюваних рішень, а від бажання або небажання гаранта Конституції призначати ту чи іншу особу.

"ДС" Чи важливе виборцю "слуг" прізвище людини, яка стоїть на чолі партії, адже її уособленням все одно є Зеленський?

В.Б. Будемо реалістами, всі більш-менш значущі, впізнавані фігури вже пішли від Зеленського. "Слуга народу", власне, була брендом під Зеленського, і туди набирали людей, як у збірну солянку. Саме таким чином там з'явилися весільні фотографи та безробітні. Накручувати підписників партійних сторінок у соцмережах та говорити про мільйони прихильників — ось така нині партійна стратегія. До того ж на Банковій досі вважають, що ілюзії продовжують керувати умами електорату "Слуги народу". Але на найближчих виборах, на мою думку, партію чекає крах, і її не врятує ані новий голова, ані рейтинг Володимира Зеленського.

    Реклама на dsnews.ua