• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Фахівці розповіли, чому не варто зловживати еспрессо

Еспрессо є одним з найпопулярніших напоїв у світі, що чудово бадьорить вранці, даючи енергії ледь не на цілий день

Реклама на dsnews.ua

Однак, як кажуть фахівці, через високий вміст кофеїну у еспрессо є кілька суттєвих "недоліків", пише woman24.kyiv.ua.

Еспресо підвищує рівень тривожності. Кофеїн блокує аденозин. Ця хімічна речовина допомагає відчувати втому та одночасно призводить до виділення адреналіну, який підвищує енергію.

Еспресо перешкоджає засвоєнню поживних речовин. За словами дієтологині Лізи Річардс, кофеїн діє на клітинному рівні як інгібітор, тобто може перешкоджати всмоктуванню заліза, вітамінів групи В і кальцію. У випадку регулярного вживання еспрессо, варто подумати про додаткові способи отримання цих вітамінів і мінералів.

Еспресо впливає на рівень гормонів. У жінок кофеїн змінює рівень естрогену, що може негативно вплинути на репродуктивну систему та привести до раку грудей і яєчників, кажуть американські вчені. Крім того, вживання еспрессо призводить до виділення більшої кількості адреналіну, внаслідок чого організм постійно перебуває "в тонусі". Це може викликати стрес і ускладнення.

Еспресо призводить до зневоднення. Доктор медичних наук, дієтолога Триста Брест зазначає, що кофеїн може збільшити різницю між кількістю рідини, яку ми втрачаємо природним чином, і кількістю, яку ми приймаємо. Для збереження водного балансу необхідно випивати чашку води після кожної чашки еспресо.

За даними Міністерства сільського господарства США, в день краще пити не більше 230 г еспресо.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua