• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Сповільнює старіння: фахівці назвали ягоду - еліксир молодості

Відомо, що ягоди надзвичайно корисні для здоров'я, адже містять багато вітамінів та мікроелементів, які необхідні організму. Деякі елементи здатні сповільнювати старіння

Реклама на dsnews.ua

За словами фахівців, уповільнити старіння може звичайна чорниця, пише woman24.kyiv.ua.

Все тому, що чорниця містить велику кількість флавоноїдів, які борються з ушкодженнями ДНК і уповільнюють вікові зміни в клітинах мозку.

Дослідження на плодових мухах показали, що чорниця захищає від окислювальних і запальних реакцій різні області мозку, допомагаючи збільшити тривалість життя. Вчені встановили, що комахи живуть на 14% довше, якщо вони щодня отримують екстракт чорниці. Крім того, вони показали кращий рівень активності. На думку вчених, це пов’язано з підвищеною стійкістю до окислювального стресу. Такий феномен був викликаний змінами в експресії певних генів.

Крім того, ягоди сприяють засвоєнню цукру в клітинах, які перетворять його в енергію.

Інше дослідження показало, що літні люди краще справлялися з когнітивними тестами, якщо кожен день вони випивали чорничний сік. Вчені вважають, що вся справа в потужних антиоксидантах антоціанах, якими багаті ягоди. Ці поліфеноли зменшують запалення, допомагають взаємодії нейронів і регулюють процес використання мозком глюкози.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua