• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Армагеддон в місті. Що виглядав в Донецьку російський генерал Теплинський

По-справжньому спостережливі люди помітили на трибуні, встановленій 9 травня на донецькій площі Леніна, кілька дуже знакових осіб з числа чинного російського генералітету

Михайло Теплинський/nachfin.info
Михайло Теплинський/nachfin.info
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Огляд победобесних рядів

За всі сім останніх років окупації Росією частини українських Донецької і Луганської областей російські окупаційні адміністрації в ОРДО і ОРЛО неодмінно влаштовували між собою змагання, у кого травневе победобесіе виявиться яскравіше і масштабніше. Наприклад, в 2019 році в конкурсі на кращий парад 9 травня донецький гауляйтер Кремля Пушилін геть програв своєму луганському "колезі" Пасічнику в масовості, але все ж зумів відзначитися в видовищності.

Але це було, підкреслимо, в докоронавірусну епоху, так що вже в минулому році COVID-19 поламав грандіозні победобесні плани колаборантів як в Донецьку, так і в Луганську — весь пафос дійства через епідемію і пов'язані з нею карантинні заходи відверто здувся. Тепер же парад на центральній луганської площі Театральній таки відбувся, його приймав сам "головнокомандувач ЛНР" Пасічник, і в ньому брали участь близько 2 тис. окупантів з 2-го армійського корпусу ЗС РФ і приблизно 100 одиниць військової техніки. Однак за дійством наживо спостерігало мінімальна кількість глядачів — "влада" через складну епідеміологічну ситуацію в ОРЛО закликала дивитися парад по телевізору.

Зате в ОРДО ніяких карантинних обмежень на победобесіе не було, про що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в своєму звіті повідомили наступне: "9 травня в Донецьку команда СММ спостерігала за проведенням "військового параду", участь в якому брали близько 1000 членів збройних формувань, а також було задіяно озброєння в порушення ліній відведення та техніка військового типу. Подивитися на парад прийшли щонайменше 5000 осіб".

Далі по центру окупованого міста пройшов марш "Безсмертного полку", де на палицях пронесли портрети не тільки Сталіна, а й ліквідованих військових злочинців нинішньої, а не колишньої війни — Захарченко, Мотороли, Гіві, Мамая і інших таких же "дідів". На цій мажорній ноті все для обивателів, в принципі, і закінчилося.

Армагеддон в місті

Реклама на dsnews.ua

Втім, по-справжньому спостережливі люди помітили на победобесній трибуні, встановленій 9 травня на донецькій площі Леніна, кілька дуже знакових осіб з числа чинного верховного командування російської окупаційної армії. І перш за все — генерал-лейтенанта Михайла Теплінського на прізвисько Армагеддон, одягненого, правда, "по громадянці", а не в парадний генеральський мундир із зіркою героя Росії, яку він отримав ще в 1995-му під час першої чеченської війни.

Теплинский з початку російської агресії був начальником штабу Сухопутних військ в Південному військовому окрузі ЗС РФ, а потім — начштабу і першим заступником командувача всього ЮВО. Тобто саме він завідував в Ростові безперебійною комплектацією російських окупаційних військ на Донбасі особовим складом, зброєю і технікою. У 2019-му цей генерал дослужився до т.в.о. командувача Центрального військового округу російської армії, але зараз в московському Генштабі його нібито вирішили відрядити з Єкатеринбурга знову в Ростов з заїздами в ОРДЛО.

До речі, свою гучну кличку він заслужив саме на Донбасі і не просто так. Адже Теплинский відомий своїм крутим норовом: куди він приїжджає з перевірками — трапляється сущий Армагеддон, що супроводжується масовими доганами підлеглим і навіть зниженнями в званнях. Ось і тепер цей верховний іхтамнет, поспостерігавши з трибуни за парадом, відразу ж відправився на "розбір польотів", влаштований ним для командування 1-го армійського корпусу, дислокованого в ОРДО. А все це накачування Теплинським вищих російських офіцерів окупаційного корпусу, що трапилася явно неспроста, відбувалася в приміщенні колишнього управління СБУ в Донецькій області, куди донецьким навіть топ-колаборантів вхід суворо заборонений.

Донецьк повниться суперечливими чутками про те, що реально відбувалося на цій закритій нараді російських окупантів, де нібито були присутні представники штабу ЮВО, керівництво 8-ї армії ЮВО (в чиєму підпорядкуванні перебувають обидва армійські корпуси ВС РФ в ОРДЛО, закамуфльованих під "народні міліції ДНР і ЛНР "), а також місцеві грушники і ФСБ-шники. Хоча вірити в їх достовірність не представляється можливим зі зрозумілих причин.

Але сам факт такого генеральського візиту в розташування частин під победобесним прикриттям навряд чи може обіцяти щось хороше. Поки ж першим наслідком приїзду Теплінського в рідні пенати (він, між іншим, є уродженцем донецького передмістя Моспине) стало одночасне оголошення Пасічником та Пушиліним про проведення "військових навчань", запланованих на наступному тижні.

Символічний слив "республіканців"

Тиждень, що минає, для тих, що живуть в окупації, ознаменувалася ще одним "святом" — 11 травня була річниця фейкових "референдумів про незалежність", що тут іменується як "день республіки". Однак на цей раз сильно побіситися "республіканцям" Кремль не дозволив, спустивши на "святкові заходи" убогий бюджет.

Так, за даними "Радіо Свобода", на святкування 9 травня окупаційною адміністрацією в ОРДО було витрачено 32 млн рублів, а на урочистості, приурочені до так званого "дня республіки" 11 травня — 16,5 млн рублів. Тобто в два рази менше. Причому частина цих коштів банально пішла на звезення населення з інших окупованих міст в Донецьк для їх участі в "святковій" ході, а також в "святковому" концерті за участю улюбленої путінської групи "Любе". Після чого, до речі, різко злетіли цифри COVID-статистики, оприлюднені "Міністерством охорони здоров'я ДНР".

Втім, це сталося дещо пізніше, а 11 травня перед початком концерту "Любе" Пушилін розігрів публіку коротко, але з яскравим смисловим навантаженням: "Я сьогодні буду краток. Донбас був російським, Донбас залишається російським і Донбас назавжди буде тільки російським". У натовпі глядачів були помічені виключно російські, а не "республіканські" триколори. Тобто тотальний слив "республіканців" виявився досить символічним. Нарешті, у ВІП-зоні розташувалися депутати Держдуми РФ від "Єдиної Росії", які перед цим відзначилися укладенням угоди з "Союзом добровольців Донбасу" генерал-майора ФСБ і колишнього "прем'єра ДНР" Олександра Бородая про спільний похід на прийдешні думські вибори.

    Реклама на dsnews.ua