• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Захарченко влаштував "Дикий-тест", а Пасічник завів собі кишенькового "чемної людини"

Якщо Захарченко не вдасться якось прищучити неконтрольованого їм "главмента" ОРДО Дикого, "під ніж" піде вже найближче оточення ватажка ДНР, а то і сам "генералісимус"
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Випробування нервів ФСБ Диким

Весь минулий тиждень заїжджі з Росії в ОРДО окупанти і всілякі місцеві їх колаборанти обговорювали в соцмережах одну гарячу тему - нібито за наказом ватажка квазіреспубліки Захарченко зроблена чергова спроба арешту "глави МВС ДНР" Дикого. Аналогії з недавніми подіями в окупованому Луганську стали напрошуватися самі собою, тим більше що в попередній раз кум Суркова Захарченко намагався посадити "на підвал" ставленика ФСБ Дикого зовсім недавно - у вересні поточного року. Але тоді ця інформація таки просочилася на публіку, і за прямим наказом з Москви статус-кво відновлено досить швидко.

Схоже, Захарченко вважає, що добре засвоїв "урок Теслярської", який у протистоянні з "главою МВС ЛНР" Корнетом вирішив познущатися над своїм візаві в режимі онлайн, особисто виселивши останнього з "чесно віджатого" їм житла під прицілом пропагандистських телекамер. У підсумку, нагадаємо, Плотницький отримав у себе під будинком уряду" головорізів з російської ЧВК. І був змушений ретируватися з Луганська до Москви з такою інтенсивністю, що аж п'ятки про його м'яке місце билися.

Захарченко ж проводить свій "Дикий-тест" в абсолютно секретному режимі, а в разі запитань "стривоженою громадськості", що, мовляв, за свавілля відбувається з "генерал-полковником поліції ДНР", а в минулому - начальником УБОЗ Донецької області, підполковником міліції Диким, завжди можна парирувати: мало яка маячня хто-то по п'яні пише в соцмережах. Правда, на Луб'янці отже добре поінформовані про ситуації у Донецьку без всяких там соцмереж, до того ж, якщо Захарченко не вдасться якось прищучити неконтрольованого їм "главмента" ОРДО", "під ніж" піде вже найближче оточення ватажка ДНР, а то і сам "генералісимус". Тим більше що в актуальних планах Дикого - як мінімум заарештувати захарченковского подільника, "міністра доходів і зборів ДНР" Тимофєєва по кличці Ташкент.

"Ввічливий чоловічок" Корнета біля керма телепропаганди ЛНР

Поки всі ОРДО завмерло в очікуванні, чим закінчиться вирішальний бій між Сурковим і ФСБ допомогою їх павуків у ДНР-банку, у дружніх ОРЛО панують тиша та благодать. Принаймні, про це місцевим жителям регулярно повідомляє головний пропагандистський канал окупантів "Луганськ 24", до весни 2014-го був Луганською обласною держтелерадіокомпанією. Замість испарившейся на російських просторах разом з Теслярським колишньої керівниці ДТРК ЛНР" Шуркаевой тепер у "директорському" кріслі пропаганда-каналі освоюється недавній "начальник центру по взаємодії з громадськістю МВС ЛНР" Колесніков. Тобто кишеньковий пропагандист Корнета, а отже, і його ФСБ-соратника Пасічника.

Реклама на dsnews.ua

До війни Колесніков багато років працював журналістом на обласному телебаченні, але нічим особливим не вирізнявся, будучи відвертою сірої посередністю. А ось окупація Росією Луганська розкрила весь його "творчий потенціал". Особливу популярність принесло Колеснікову вийшло в лютому 2016 р. видання, розраховане на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку - журнал "Ввічливі чоловічки". По всій імовірності, прототипом для цього плоду фантазії Колеснікова був дитячий журнал радянських часів "Веселі картинки".

Втім, навіть дорослим читачам, а не те що дітям, було далеко невесело - зі сторінок "Ввічливих чоловічків" виходив неймовірний шквал ненависті до "страшним карателям-укропам", "неграм-пиндосам" та всілякої "гейропе". Ну а на завершення всі ці шизофренічні фантазії пропагандистів приводили до "Татусевих радам", у яких у вигляді "тата" на всіх дивилося знайоме обличчя Путіна. Тому Колесніков, ще тоді кинувши під колеса агитмашины найменш стійку групу суспільства - дітей, перейшов у розряд злочинців проти людяності, за якими плаче гаазька в'язниця. Так що нині, ставши біля керма телепропаганди ЛНР, може взагалі працювати "без гальм". Адже всі мости за цим карикатурним "ввічливою людиною" давно вже спалені.

"Покращення" Пасічника вже сьогодні

Тим часом життя в ЛНР після приходу до влади гебіста Пасічника налагоджується з кожним днем, майже як у відомому гаслі Партії регіонів "Покращення вже сьогодні". Втім, тільки для дуже обмеженого числа колаборантів, які раніше страждали під важкою п'ятої Плотницького. Так, екс-заступник командувача корпусом Народної міліції ЛНР" Кисельов по кличці Комуніст, який звинувачувався колишнім ватажком "молодої республіки" в "спробі держперевороту" у 2016-му, на минулому тижні був випущений "з підвалу" під домашній арешт, його ж справу відправлено на дорозслідування".

А новим главою адміністрації" Пасічника стала коллаборантка Бас - колишня до приходу в Луганськ у 2014 р. "російської весни" суддею кримінальної палати Апеляційного суду Луганської області, оперативно перейшла з настанням російської окупації на "службу" саме в "МГБ ЛНР", під крило свого шефа Пасічника, де "курувала судове напрямок". Тобто всі суди в ОРЛО над "українськими диверсантами", включаючи звичайних футбольних фанатів і простих блогерів, - її, Бас, рук справа.

Що ж стосується пересічних мешканців, то і на їх вулицю прийшло "покращення". Воно виражалося, насамперед, у тому, що з минулого вівторка багато луганчани і жителі околиць "столиці" залишилися без води. Так як "Луганське енергетичне об'єднання" знеструмило Петровську насосну станцію Попаснянського водоканалу з-за банальних боргів за електрику, які російська окупаційна адміністрація ОРЛО як не гасила, так і продовжує це робити з тим же успіхом. Наприклад, якщо місяць тому такий борг перед українським ЛЕО становив 157 млн грн, то на початок грудня він досяг 162,5 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua