• USD 39.7
 • EUR 43.1
 • GBP 50.4
Спецпроєкти

Як вимкнути сигнал повітряної тривоги на телефоні

Спокійне життя всіх без винятку українців було порушено через повномасштабне вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року. Активні обстріли призвели до необхідності постійно ховатися від них, але не кожен може фізично почути пуски та побачити рухи ракет

Реклама на dsnews.ua

Тому якщо в конкретній області України є ймовірність атаки дронами або ракетами, крім фізичного сигналу тривоги є можливість дізнатися про неї за допомогою інтерактивної карти.

За допомогою карти вдасться дізнатися величезну кількість інформації та побачити, у яких регіонах активна тривога. Завдяки тому, що карта тривог виконана в декількох варіаціях, користувачі мають право вибрати те, що їм найбільше подобається. Додатково про тривогу можна буде дізнатись у вигляді оповіщення, яке прийде на мобільний телефон або спеціальний додаток.

Різновиди карт

Відмінним варіантом є карта alerts.in.ua, де відображено карту України з відповідними позначеннями. Рожевий колір означає відсутність тривоги, червоний – її наявність. Серед актуального функціоналу можна виділити кілька моментів:

 • історія тривог по областях та містах;
 • кількість загального та поточного часу, скільки триває тривога;
 • зміна колірної індикації;
 • зміна мови;
 • інструменти для позначок.

Крім стандартних відтінків є ще гірчичний колір, що позначає територію, де є можливість артилерійського обстрілу. Такі території в основному визначені на прифронтових містах.

Ще один варіант виконання картки – єМапа, де представлена карта України та також є позначення по областях та містах. По кожному регіону також є історія, кількість та тривалість тривог. Тому вибір залежить від кожного користувача.

Телефон як джерело інформації про тривогу

Досить давно Державна служба з надзвичайних ситуацій розробила функціонал, за допомогою якого сигнал про тривогу надходить на телефон у вигляді повідомлення. Насамперед, розсилається інформація про повітряну тривогу, але загалом цей механізм дозволяє повідомити користувачів про будь-які неприємності та проблеми. Даний механізм можна відключити, але настійно не рекомендується цього робити, адже сигнал тривоги у місті банально можна не почути, але телефон із людиною практично завжди.

Проте механізм відключення передбачено і залежно від операційної системи це зробити цілком реально:

 1. IOS. Перехід у "Налаштування", потім у вкладку "Оповіщення", а внизу є функція "Екстренні оповіщення" з можливістю вимкнення;
 2. Android. Перехід у "Налаштування", вкладка "Сповіщення", а в блоці "Додаткові налаштування" необхідно вибрати "Бездротові екстрені сповіщення", після чого деактивувати надходження сповіщень.

Екстрені оповіщення завжди можна отримати альтернативними способами, адже є спеціальні додатки на телефон та регіональні канали у месенджерах, де публікується актуальна інформація. Ефективність такого інформування населення давно показала себе з кращого боку, бо повідомлення прийдуть набагато швидше, ніж заробить сирена у регіоні. Іноді відхилення займають 10-15 секунд, іноді більше.

  Реклама на dsnews.ua