• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Парі на добро: як беттингові компанії роблять внесок у благодійність

Сфера ставок та азартних ігор може здатися мало сумісною з благодійністю. Однак багато беттингових компаній беруть активну участь у благодійних та громадських ініціативах, роблячи щедрі пожертвування для нужденних. Цей феномен популярний у багатьох країнах, у тому числі в Україні, і набуває все більшого значення

Реклама на dsnews.ua

Для чого вони це роблять?

Багато хто не вірить у добрі наміри букмекерських контор, адже вони "заробляють на нещастях інших". Проте в iGaming-компаніях вкладення у благодійність – справді частина їхньої корпоративної соціальної відповідальності. Вони хочуть зробити свій внесок у покращення добробуту населення і зробити світ кращим.

Зокрема, беттингові компанії можуть займатися благодійністю у таких напрямках:

  • Підтримка спорту. Багато букмекерів спонсорують спортивні команди та змагання. Це допомагає їм залучити нових клієнтів та підвищити впізнаваність бренду.
  • Підтримка соціальних проектів Компанії жертвують гроші на благодійні цілі: допомога дітям, хворим чи постраждалим від стихійного лиха.
  • Просвітництво про відповідальну гру. Букмекерські контори проводять кампанії з підвищення обізнаності з проблемою ігрової залежності. Це допомагає захистити гравців від згубної пристрасті та запобігти проблемам.

За прикладом далеко не треба ходити. Українська iGaming-компанія Favbet неодноразово демонструвала своє прагнення допомогти нужденним. Букмекер систематично закуповує необхідний транспорт та дрони для ЗСУ, об'єднує навколо себе бізнеси, мотивує до зайняття спортом.

Війна в Україні породила рух солідарності у всьому світі. Грецька компанія Kaizen Gaming, засновниця брендів Stoiximan та Betano, запросила 100 дітей з України віком від 6 до 14 років провести 2 тижні канікул у таборах Афін та Салоніків. Звичайно, всі витрати були покриті букмекером. А благодійний фонд засновника букмекерської компанії Bet 365 Деніз Коутс перерахував один мільйон фунтів стерлінгів сім'ям, які постраждали в Україні. Таких прикладів можна навести безліч.

Закулісне милосердя

Зрозуміло, що "шкурний" інтерес у букмекерів все ж таки є. Благодійність є одним із способів покращити імідж компанії, підвищити її репутацію в очах громадськості. Коли компанія активно донатить дітям чи хворим, вона показує турботу про людей та суспільство загалом. Це може бути особливо важливим для букмекерів, які часто піддаються критиці за свою діяльність.

Коли компанія займається благодійністю, її ім'я та логотип часто з'являються у ЗМІ та соціальних мережах. Це може допомогти компанії підвищити впізнаваність свого бренду та залучити нових клієнтів.

Благодійність може бути використана для стимулювання продажів. Наприклад, букмекерська компанія пропонує своїм клієнтам знижку або бонус за пожертву на благодійність. Це може спонукати бетторів робити ставки і таким чином збільшити прибуток компанії.

Водночас благодійні піар-акції не ставлять за мету залучити якнайбільше людей робити ставки або грати в казино. Найчастіше вони підсвічують соціальні проблеми, звертають увагу людей на них. Крім того, є спонсоровані програми, які мотивують людей ставати краще. Таким чином, букмекери роблять величезний внесок у розвиток суспільства.

Приймати чи не приймати: ось у чому питання…

Дехто вважає, що букмекерські компанії є аморальними організаціями, які наживаються на слабкості людей. Вони стверджують, що азартні ігри можуть призвести до залежності та фінансових проблем. У цьому випадку ухвалення допомоги від букмекерської компанії може розглядатися як підтримка аморальної діяльності.

Інші, навпаки, вважають, що азартні ігри це просто форма розваги. Плюс букмекерські компанії є законними підприємствами, мають ліцензію на свою діяльність. Крім того, люди самі ухвалюють рішення про те, як витрачати свої гроші. Ніхто не змушує вас грати в покер або робити ставки. З цього погляду прийняття допомоги від букмекерської компанії може розглядатися просто як отримання фінансової допомоги з легального джерела.

Конкретні умови допомоги можуть також вплинути на етичну оцінку. Наприклад, якщо допомога надається у вигляді значної пожертви, закупівлі дорогого обладнання чи щедрого гранту, то благодійність розглядається у позитивному ключі.

Зрештою, немає однозначної відповіді на питання про те, чи етично приймати допомогу від букмекерських компаній. Однак у більшості випадків донат від букмекерів рятує чиєсь життя або змінює його на краще. Війна в Україні показує нам, як важливо підтримувати тих, хто потребує нашої допомоги.

    Реклама на dsnews.ua