• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.3
Спецпроєкти

У 2022 році "Дарниця" випустила 18 нових лікарських засобів

Вітчизняна фармацевтична компанія "Дарниця" випустила на ринок 18 нових лікарських засобів у 2022 році. З них 15 брендів власної розробки та 3 на умовах ліцензування

Реклама на dsnews.ua

Загалом за останні 5 років компанія представила 70 нових препаратів, що закріпило її лідерські позиції у вітчизняній фармацевтичній галузі. Кожна шоста упаковка лікарського засобу продана в аптеках – виробництва "Дарниці".*

Серед нових лікарських засобів – знеболювальні, протиревматичні та антигіпертензивні препарати, муколітики, а також препарат для профілактики захворювань щитоподібної залози під час ядерно-технічних аварій. З них 7 брендів відпускаються за рецептом.

У співробітництві з МОЗ та РНБО в квітні цього року "Дарниця" зареєструвала препарат для захисту населення від радіації – йодид калію. Це безпрецедентний випадок плідного співробітництва бізнесу та держави. Адже зазвичай на розробку, реєстрацію та запуск лікарського препарату йде до 2-3 років, а в цьому випадку препарат був готовий до відвантаження менше ніж за місяць. Компанія передала на потреби МОЗ 6,5 млн доз цього препарату безкоштовно.

Якщо говорити про нові виклики та перспективи, то компанія планує зайти в нішу мРНК-вакцин проти COVID-19, туберкульозу та СНІД. Це важливо, адже такі захворювання є проблемами не лише медичними, а й соціальними. У квітні ВООЗ офіційно визначила "Дарницю" як єдину компанію в Україні, що отримає технологію виробництва вакцин на основі мРНК. Команда "Дарниці" вже пройшла навчання в Міжнародному інституті вакцин у Сеулі.

Крім того, в березні "Дарниця" офіційно виграла конкурс та підписала угоду з організацією МРР (The Medicines Patent Pool) на отримання ліцензії щодо розробки та виробництва генеричної версії орального протиковідного препарату з правом продажу у 95 країнах світу.

"Цей рік був надзвичайно складним для кожного, але наша загартована команда гідно тримала фармоборону України. Ми не тільки випустили на ринок 18 нових лікарських засобів, виконавши свій план на 100%, а й стартували з фармрозробкою 29 нових препаратів. Випустити ці ліки на ринок в найкоротші терміни — це буде наша ціль наступних років", — коментує Інна Деняк, директорка з розвитку фармацевтичної компанії "Дарниця".

Довідка

ПрАТ Фармацевтична компанія "Дарниця" заснована в 1930 році. З 1998 року "Дарниця" є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля – кардіологія, неврологія, вирішення проблем болю.

*за даними Proxima Research, за підсумками 2022 року.

    Реклама на dsnews.ua