• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

"Формула Зеленського" по Донбасу передбачає ментальні сигнали, - Пристайко

Умовна "формула президента Зеленського" для врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає реалізацію державою очікувань народу України
"Формула Зеленського" по Донбасу передбачає ментальні сигнали. Фото: УНІАН
"Формула Зеленського" по Донбасу передбачає ментальні сигнали. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, передає "ДС".

"Формули Пристайко" ще немає, є умовна "формула Зеленського". Вона говорить про те, що ми зробимо всі кроки, які можемо зробити, відповідаючи на очікування в першу чергу нашого народу", - сказав міністр.

Пристайко пояснив: Україна буде намагатися визволити з полону всіх українців і "ментально, посланнями і символами" дотягнутися до українського народу, який залишився по той бік лінії зіткнення.

У цьому контексті глава МЗС нагадав про спробу відновити міст у Станиці Луганській. Крім того, за його словами, Президент України пропонує зробити так, щоб люди на окупованих територіях не повинні були кожні 60 днів перереєструватися для отримання пенсії, а могли робити це один раз на рік.

"Такі кроки - це основа умовної "формули Зеленського", в кінці якої варто: якщо ми найближчим часом не зможемо, склавши всі ці заходи, вирішити проблему, тоді ми повинні перейти до якихось нових іншим радикальних заходів. На все про все у нас є від півроку до року. А закінчується "формула Зеленського" фрази, що у нас немає п'яти років, щоб продовжувати переговори і кожен день прокидатися і читати, кого застрелив снайпер, і хто де загинув", - сказав Пристайко.

Разом з тим міністр зауважив, що в письмовому вигляді "формули Зеленського" не існує - він тільки що її сформулював, тому вона не дуже чітка. Тому, за словами міністра, йому треба буде зустрітися з Президентом і "накидати її швиденько".

"Якими можуть бути радикальні кроки? Я вам скажу, що президент - це Верховний головнокомандувач. У нього, зрештою, немає іншого виходу як захищатися до кінця - це наша держава, у нас іншого немає", - резюмував глава МЗС.

    Реклама на dsnews.ua