• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

70% українців вважають, що війна на Сході не припиняється через Росію, — опитування

70% українців впевнені, що війна на Донбасі триває через небажання її закінчувати з боку Російської Федерації

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані експрес-опитування «Оцінка останніх новин та подій. Ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Донбасі», проведеного «Нью Імідж Маркетинг Груп», передає "ДС".

Про його результати на пресконференції розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Так, респондентам, сказав він, поставили наступне питання: "На Вашу думку, збройний конфлікт/війна на Сході України не припиняється…?».

"І тут дуже цікаві цифри. Перше і найбільше, з величезним відривом — 70% говорить про те, що "через небажання її (війну — "ДС") закінчувати владою Російської Федерації". Друге місце, це 24% через небажання її закінчувати з боку так званих "Л/ДНР". Третє — через небажання її закінчувати з боку влади України", — розповів Денисенко.

Він також підкреслив про те, що зазнав невдачі міф про "бізнес на крові".

"Тут насправді той момент, що "війна на крові" в цій міфології, яка весь час вкочувалася в наші голови протягом останніх семи років про те, що "на війні хтось заробляє, а якщо хтось заробляє — то це потрібно комусь" — оце от 23% людей на сьогоднішній момент так чи інакше у це продовжують вірити", — розповів виконавчий директор UIF.

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим

Обсяг вибірки склав 1148 респондентів

Опитування проводилося з 18 по 19 квітня.

Методологія дослідження — онлайн-опитування по інтерактивній структурованій анкеті, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, те, що на Сході України відбувається збройний конфлікт між Україною та Росією, відзначають 64% респондентів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua