• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Адвокат повідомив, що окупанти відправили Джелялова до психіатричної лікарні

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв'язня Нарімана Джелялова без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні

Наріман Джеляль
Наріман Джеляль / Facebook/Рефат Чубаров
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сторінці в Facebook адвоката Джелялова Миколи Полозова, передає "ДС".

"Адвокатам Нарімана Джелялова стало відомо, що його вивезли з СІЗО Сімферополя, де він утримувався останній місяць. Як з'ясувалося, його перемістили в 15-е відділення Кримської республіканської психіатричної лікарні № 1. Це відділення, де проводиться стаціонарна психолого-психіатрична експертиза щодо підслідних осіб, які утримуються під вартою… жодних підстав поміщати його в психіатричну лікарню немає. у такому випадку ніяких інших причин прийняття слідчим рішення про направлення Нарімана Джелялова на психіатричну експертизу, крім як застосування каральної практики, допустити неможливо. Сама психолого-психіатрична експертиза триватиме від 21 до 28 днів. Стан здоров'я Нарімана нормальний", — написав адвокат.

Полозов повідомив, що навіть згідно з окупаційним законодавством "влада" не має права проводити з полізтаключенним експертизу. Захист оскаржить це рішення.

Як повідомлялося, 3 та 4 вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і Ельдара Одаманова.

Нарімана Джелялова затримали за підозрою в диверсії. Силовики утримували його в невідомому приміщенні з мішком на голові. Йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Окупаційний "Київський райсуд Сімферополя" 6 вересня арештував Джелялова на два місяці.

22 вересня стало відомо, що Джелялову було пред'явлено нове звинувачення, пов'язане зі зберіганням вибухових речовин.

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джепарова заявила, що арешти стали помстою кримським татарам за підтримку "Кримської платформи". За фактом викрадення активістів прокуратура АР Крим почала кримінальне провадження.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua