• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Американський генерал назвав головний індикатор підготовки РФ до вторгнення

Показником того, що керівництво Росії готується до вторгнення на територію України, може стати поява військових госпіталів біля кордонів

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав екскомандувач військами США в Європі Фредерік "Бен" Ходжес, інформує "ДС".

"Росія розігріває старі й нові гарячі точки на карті світу. Кремль перевіряє на міцність і рішучість нового американського президента. Зростання насилля та нарощування сил — тест для президента Байдена. Кремль перевіряє, наскільки Байден відданий ідеї суверенітету України та її підтримки", — сказав Ходжес в коментарі ТСН.

Американський генерал переконаний, що Росія шукає привід для відкритого вторгнення. "Кремль шукає привід та можливість створити ситуацію, в якій він скаже, мовляв, "ми повинні захистити росіян". Отже, українські Збройні сили мають бути дуже обережними, аби не дати росіянам приводу, яким вони моментально скористуються і який вони самі намагаються створити", — зазначив він.

Як зазначається, найбільш ймовірний час для вторгнення — це російські навчання "Захід-2021", які відбудуться у вересні. Маскувати підготовку до агресії навчаннями дуже зручно, пояснюючи перекидання армади бойової техніки звичайними маневрами. Втім, як зазначив Ходжес, є ознака, за яким можна припустити агресію, — розгортання мобільних госпіталів.

"Одна справа мати війська на кордоні, але геть інша забезпечити їх усім необхідним для проведення операцій. Я кажу про пальне, боєприпаси та шпиталі. Якщо ви не бачите шпиталів, я не впевнений, що серйозне зіткнення це те, до чого готові російські війська", — переконаний екскомандувач військ США в Європі, слова якого наводить "Цензор.НЕТ".

Як і раніше, Ходжес не сумнівається, що Росія не залишає ідею пробитися до Одеси: "Я переконаний, вони хочуть пробитися до Одеси. Ізолювати Україну від Чорного моря, а також забрати Маріуполь та Бердянськ. Це їхня довгострокова ціль", — впевнений він.

Як писала "ДС", головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що Росія нарощує присутність військ поблизу кордону, стягуючи частини в Ростовську, Брянську і Воронезьку області, а також в окупований Крим.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua